Notowania

Przejdź na
chiny
19.01.2010 10:54

Chiny: Google też musi przestrzegać prawa

Najpopularniejsza wyszukiwarka zagroziła wycofaniem się z Państwa Środka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Firmy zagraniczne, w tym Google, muszą przestrzegać chińskiego prawa i zwyczajów - oświadczył rzecznik MSZ Chin Ma Zhaoxu w tydzień po oświadczeniu właściciela najpopularniejszej światowej wyszukiwarki internetowej, że może wycofać się z rynku chińskiego, gdyż doświadcza tam praktyk hakerskich i cenzury. *

Ma Zhaoxu powiedział również, że nie wie, czy przedstawiciele władz rozmawiali z zarządem Google. Spółka ta zadeklarowała zamiar podjęcia negocjacji w sprawie zaoferowania legalnej, nie podlegającej filtrowaniu usługi wyszukiwania po utracie własności intelektualnej w rezultacie wyrafinowanego cyberataku, którego ofiarą padło też ponad 30 innych firm.

_ - Chiński rząd zachęca do rozwoju internetu. Zagraniczne firmy w Chinach powinny przestrzegać chińskiego prawa i przepisów, szanować chińskie zwyczaje i tradycje oraz podporządkować się stosownym zobowiązaniom społecznym, a Google nie jest oczywiście żadnym wyjątkiem _ - wskazał rzecznik.

Jego wypowiedź stanowiła w większości powtórzenie tez czwartkowego komunikatu MSZ, ale Ma jako pierwszy przedstawiciel resortu wymienił Google z nazwy.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Baidu.com: Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta ]( http://manager.money.pl/news/artykul/baidu;com;gdzie;dwoch;sie;bije;tam;trzeci;korzysta,223,0,577247.html )
Tagi: chiny, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz