Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chiny: Hakerzy atakują dziennikarzy

0
Podziel się

Google prowadzi śledztwo dotyczące przejmowania korespondencji elektronicznej.

Chiny: Hakerzy atakują dziennikarzy
(ssuni/iStockphoto)
bEgxzXjF

*Klub Zagranicznych Korespondentów w Chinach poinformował o co najmniej dwóch przypadkach włamania do używanych przez zagranicznych dziennikarzy kont poczty elektronicznej w serwisie Gmail. *

Właścicielem serwisu Gmail jest właśnie Google. Koncern ujawnił, że pod koniec ubiegłego roku stał się celem cyberataków. Hakerów interesowały jednak głównie konta poczty elektronicznej należące do chińskich działaczy społecznych, obrońców praw człowieka i dysydentów.

bEgxzXjH

Hakerzy mogli także interesować się kontami mailowymi zagranicznych korespondentów pracujących w Państwie Środka. W dwóch przypadkach stwierdzono, iż cała korespondencja dziennikarzy przekierowywana jest na adres mailowy, którego nie są w stanie zidentyfikować sami właściciele kont.

Tymczasem według nieoficjalnych informacji koncern Google prowadzi w swoim pekińskim biurze wewnętrzne śledztwo. Okazało się bowiem, że w przeprowadzeniu cyberataków mogli pomagać pracownicy przedstawicielstwa koncernu w Pekinie. Część z nich wysłano bowiem na urlopy, a innych przeniesiono do pozostałych biur koncernu w regionie Azji i Pacyfiku. Rzeczniczka Google China odmówiła skomentowania tych informacji.

bEgxzXki
business news
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)