Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kfc
05.03.2013 13:38

Chiny niszczą ciastka z Ikei. Nie spełniały norm?

W ciastkach czekoladowych wykryto bakterie coli.

Podziel się
Dodaj komentarz
(avlxyz/CC/Flickr)

Chińskie władze nakazały zniszczenie blisko 2 ton ciastek czekoladowych sprowadzonych do kraju przez szwedzki koncern meblowy Ikea. Według nich nie spełniały one norm jakości - podała we wtorek agencja AP.

Urząd celny w Szanghaju podał, że w sumie zniszczono 1 872 kg ciastek czekoladowych sprowadzonych dla Ikei, ponieważ wykryto w nich nadmierne ilości bakterii z grupy coli.

Urząd poinformował również, że w tym tygodniu w ramach prowadzonej właśnie inspekcji jakości sprowadzanych produktów oprócz dziesiątek innych towarów zniszczono też serki śmietankowe firmy Kraft oraz 2,7 tony tabliczek czekolady Nestle.

Podano, że czekolada Nestle zawierała za dużo sorbitolu, słodzika, który w dużych ilościach może wywołać problemy z trawieniem.

Chińskie władze zaostrzyły w ostatnich latach kontrole jakości żywności po serii skandali związanych z wykryciem w Chinach produktów podrobionych lub niskiej jakości - podkreśla Associated Press.

Na przykład ujawnienie w grudniu informacji, że dostawcy drobiu dla firmy KFC naruszyli przepisy dotyczące stosowania leków w hodowli, spowodowało dramatyczny spadek sprzedaży w tej sieci restauracji w Chinach. KFC szacuje, że spadła ona w styczniu o 37 proc. i zapowiedziała zaostrzenie kontroli jakości.

Czytaj więcej w Money.pl
IKEA wycofuje polskie mięso. "Są wątpliwości" Rzecznik sieci Karolina Choroszczak mówi, że dziś podjęto decyzję o wycofaniu ze sprzedaży także klopsików w restauracjach pochodzących od dostawcy z Radomia.
Milioner jeździ autobusem Choć Forbes umieścił go na szóstym miejscu najbogatszych Szwedów, Ingvar nie wyróżnia się niczym spośród szarych obywateli tego kraju.
Przepraszają za brak kontroli i nadużycia Szwedzki koncern meblowy IKEA przyznał, że kooperujące z nim fabryki w NRD korzystały z pracy przymusowej więźniów politycznych.
Tagi: kfc, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz