Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chiny oskarżają: Hipermarkety oszukują

0
Podziel się:

Pekin uważa, że handlowi potentaci wprowadzają w błąd klientów, podając fałszywe ceny produktów w swoich reklamach.

Chiny oskarżają: Hipermarkety oszukują
(Zol87/CC/Flickr)

Oficjalne stanowisko zajęła Krajowa Komisja Rozwoju i Reform. To chińska agencja, która koordynuje rozwój gospodarczy i społeczny - donosi _ CNN _.

Agencja zapowiedział, że będzie dotkliwie karała sklepy, które stosują niedozwolone praktyki. W grę wchodzą kary o maksymalnej wysokości do 76 tys. dolarów. Z oświadczenia nie wynika jednak jasno, czy taka kara może być nałożona w każdym, jednostkowym przypadku produktu, co do którego stwierdzono niedozwolone praktyki. Nie wiadomo też ilu sklepów miałyby one dotyczyć.

Agencja przywołane konkretne przykłady produktów, których ceny w sklepach Carrefour i Wal-Mart były podawane jako zawyżone, tak by efekt promocyjny obniżonych cen był większy.

Zobacz także: Fałszywe wino w Chinach też było sprzedawane w sklepach Wal Mart (NDTTV, ang.)

W sklepie Carrefour w Changchun promocyjna cena podkoszulki męskiej wynosiła 7,7 dolarów. Sklep wskazywał na obniżkę z 25,6 dolarów. A bez promocji towar kosztował 18 dolarów. Podobna praktyka dotyczyła kawy w sklepie Wal-Mart w Nanning.

Rzecznik Wal-Mart podkreśla, że firma zwraca uwagę na politykę cenową, a klienci zawsze mogą sprawdzać ceny w czytnikach. Nie odniósł się jednak do kwestii ewentualnych kar. Carrefour nie udzielił amerykańskimu serwisowi komentarza.

Wal-Mart prowadzi ponad 300 sklepów w Chinach, Carrefour ma blisko 200 sklepów w całym kraju.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/98/t84578.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/najwieksza;siec;swiata;wchodzi;na;czarny;lad,26,0,683290.html) Największa sieć świata wchodzi na Czarny Ląd Słaba koniunktura w USA zmusza Wal-Mart do ekspansji. Będzie przejęcie za 4,2 mld dolarów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/60/t19516.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/zarzadzanie/artykul/grillowicze;pomoga;wal-mart;przetrwac;kryzys,27,0,451611.html) Grillowicze pomogą Wal-Mart przetrwać kryzys? Aby utrzymać wyniki sieć wprowadza nowe promocje, np. sprzedaje wszystko za 1 dolara.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)