Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chiny
12.03.2010 12:28

Chiny ostrzegają Google, grożą konsekwencjami

Google zagroził wycofaniem się z tego kraju. Powodem są ataki hakerów i spór z Pekinem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ZapTheDingbat/CC/Flickr)

Firma Google musi przestrzegać chińskiego prawa, a jeśli tego nie będzie robiła to _ poniesie konsekwencje _ - powiedział minister przemysłu i technologii informatycznych w rządzie Chin Li Yizhong.

_ - Jeśli chcesz robić coś, co nie jest zgodne z chińskim prawem i przepisami, nie jesteś przyjacielem, jesteś nieodpowiedzialny i będziesz musiał ponieść konsekwencje _ - powiedział minister.

Jak zauważa agencja Associated Press, Li nie dał tym samym sygnału, że możliwy jest kompromis w sporze między władzami w Pekinie a amerykańskim koncernem. Dotyczy on kwestii cenzury i ataków hakerskich na pocztę elektroniczną Google'a. Amerykanie twierdzą, że dokonane one zostały z Chin. W styczniu Google zagroził wycofaniem się z tego kraju.

_ - To, czy wycofają się, czy nie, zależy od nich. Lecz jeśli to zrobią, to chiński rynek internetu wciąż będzie się rozwijał _ - powiedział minister Li.

W środę dyrektor generalny internetowego giganta Eric Schmidt powiedział, że toczą się aktywne negocjacje z Pekinem, i że oczekuje rozwiązania sporu w niedalekiej przyszłości.

Chiny mają największy na świecie rynek internetowy - liczbę użytkowników sieci szacuje się na 384 miliony. Google posiada 35 proc. rynku wśród wyszukiwarek internetowych działających w Chinach, podczas gdy jego miejscowa konkurencja - Baidu Inc. - około 60 proc.

Chińscy użytkownicy Google'a, a nawet niektóre media państwowe ostrzegły, że utrata potężnego rywala może spowolnić rozwój przemysłu internetowego.

Chiny będą tęsknić za Google? Zobacz materiał CNN:

Tagi: chiny, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, e-biznes, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz