Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chiny. Szybko rośnie liczba milionerów

0
Podziel się:

W ubiegłym roku o 60 tys. zwiększyła się liczba najbogatszych Chińczyków. Tym samym do końca 2011 ludzi z majątkami powyżej 10 mln juanów (około 5 mln zł) było powyżej miliona.

Chiny. Szybko rośnie liczba milionerów
(Christineg/Dreamstime)

W ubiegłym roku o 60 tys. zwiększyła się liczba najbogatszych Chińczyków. Tym samym do końca 2011 ludzi z majątkami powyżej 10 mln juanów (około 5 mln zł) było powyżej miliona - podał w rocznym raporcie chiński instytut badań rynkowych Hurun.

W tym samym czasie liczba osób z majątkami o wartości powyżej 100 mln juanów wzrosła w podobnych proporcjach (około 6 proc. w skali roku) i wyniosła 63,5 tys. osób, wynika z raportu firmy Hurun, dotyczącego badań bogactwa i luksusu oraz rankingu najbogatszych Chińczyków.

Najwięcej milionerów mieszka w Pekinie, Kantonie i Szanghaju. Z tych trzech miast pochodzi 47,6 proc. najbogatszych Chińczyków całego kraju. Reprezentują oni cztery zasadnicze: właścicieli przedsiębiorstw, inwestorów giełdowych, spekulantów działających na rynku nieruchomości, jak również otrzymujących ogromne wynagrodzenia menedżerów wysokiego szczebla, pracujących w największych korporacjach chińskich lub firmach międzynarodowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Gwałtowny spadek sprzedaży aut. Dilerzy... Kłopoty rynku odbijają się na sytuacji finansowej dilerów. Powiększają się ich zapasy magazynowe, nawet do 3-krotności poprzednich stanów.
Chiny gotowe do wystrzelenia sondy na Księżyc Sonda wyposażona zostanie w radarowy pojazd samosterujący, który będzie mógł przeprowadzić odwiert gruntu księżycowego na głębokość 100 m.
business news
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)