Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chiny
02.08.2012 07:48

Chiny. Szybko rośnie liczba milionerów

W ubiegłym roku o 60 tys. zwiększyła się liczba najbogatszych Chińczyków. Tym samym do końca 2011 ludzi z majątkami powyżej 10 mln juanów (około 5 mln zł) było powyżej miliona.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Christineg/Dreamstime)

W ubiegłym roku o 60 tys. zwiększyła się liczba najbogatszych Chińczyków. Tym samym do końca 2011 ludzi z majątkami powyżej 10 mln juanów (około 5 mln zł) było powyżej miliona - podał w rocznym raporcie chiński instytut badań rynkowych Hurun.

W tym samym czasie liczba osób z majątkami o wartości powyżej 100 mln juanów wzrosła w podobnych proporcjach (około 6 proc. w skali roku) i wyniosła 63,5 tys. osób, wynika z raportu firmy Hurun, dotyczącego badań bogactwa i luksusu oraz rankingu najbogatszych Chińczyków.

Najwięcej milionerów mieszka w Pekinie, Kantonie i Szanghaju. Z tych trzech miast pochodzi 47,6 proc. najbogatszych Chińczyków całego kraju. Reprezentują oni cztery zasadnicze: właścicieli przedsiębiorstw, inwestorów giełdowych, spekulantów działających na rynku nieruchomości, jak również otrzymujących ogromne wynagrodzenia menedżerów wysokiego szczebla, pracujących w największych korporacjach chińskich lub firmach międzynarodowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Gwałtowny spadek sprzedaży aut. Dilerzy... Kłopoty rynku odbijają się na sytuacji finansowej dilerów. Powiększają się ich zapasy magazynowe, nawet do 3-krotności poprzednich stanów.
Chiny gotowe do wystrzelenia sondy na Księżyc Sonda wyposażona zostanie w radarowy pojazd samosterujący, który będzie mógł przeprowadzić odwiert gruntu księżycowego na głębokość 100 m.
Tagi: chiny, milionerzy, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz