Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
audi
18.12.2009 07:00

Chiny ważniejsze dla Audi niż Niemcy

W latach 2012-13 producent planuje sprzedać w Chinach 250 tys. pojazdów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(stephen in motion/CC/Flickr)

*Audi zmienia swoje priorytety. Dla niemieckiego producenta aut ważniejszy od rynku niemieckiego staje się chiński rynek motoryzacyjny. *

Zdaniem Petera Schwarzenbauera, członka zarządu ds. marketingu i sprzedaży AUDI AG, w ciągu najbliższych lat Chiny urosną do rangi najważniejszego rynku dla Audi.

_ - W latach 2012/13 planujemy sprzedać w Chinach 250 tys. pojazdów. Dla Audi Chiny staną się wtedy rynkiem numer jeden _ - mówi Schwarzenbauer.

Audi liczy, że w bieżącym roku sprzeda na rynku chińskim 150 tys. samochodów. Oznaczałoby to prawie 30 procentowy wzrost sprzedaży w stosunku do roku 2008. Tym samym Chiny są już teraz drugim co do wielkości rynkiem zbytu dla niemieckiego producenta aut. Więcej aut Audi sprzedaje w chwili obecnej tylko w Niemczech. W Chinach Audi zdobyło już pozycję lidera w segmencie Premium.
Liczba klientów stale rośnie. W 2009 r. tylko 20 procent modeli Audi zostało zakupionych przez organizacje rządowe i urzędy. _ - 80 procent klientów to osoby prywatne _ - powiedział Schwarzenbauer, który liczy, że w 2009 r. wzrośnie także udział samochodów importowanych.

Segment Premium to w Chinach około 5 procent całego rynku motoryzacyjnego, odsetek ten ciągle jednak rośnie. Do listopada grupa Audi sprzedała w Chinach 139 tys. samochodów, przekraczając znacznie swoje założenia zbytu. Poza modelami A4 i A6 od grudnia Audi produkuje w Chinach także swój najnowszy model - Q5.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: audi, chiny, niemcy, produkcja aut, business news, nowe samochody, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka polska, aktualności, najważniejsze, motoryzacja, moto
Źródło:
Handelsblatt
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz