Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chiny
21.12.2009 12:04

Chiny wierzą w swoją gospadarkę

Pekin zapowiada w przyszłym roku wzrost w wysokości 8 procent PKB.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Robert Scoble/CC/Flickr)


Chiny ogłosiła jest kierowanie wzrostu gospodarczego na poziomie 8 procent w 2010 r., pomimo skutków światowego kryzysu jaki dotyka większość światowych gospodarek.

Jak donosi BBC, analitycy twierdzą, że gospodarka kraju może urosnąć jeszcze bardziej, nawet o 9 procent lub więcej.

Chiny, trzecia na świecie pod względem wielkości gospodarka, była stymulowana przez rząd pakietami antykryzysowymi wartości blisko 600 miliardów dolarów. Teraz Pekin liczy na efekty.

_ - Spodziewamy się, że produkcja przemysłowa urośnie w tym roku o około 11 procent produkcji przemysłowej - _ powiedział Minister Przemysłu i Technologii Informacyjnych Li Yizhong.

Produkcja przemysłowa w listopadzie wzrosła najbardziej od czerwca 2007 roku, zanotowano wzrost wielkości 19,2 procent w porównaniu z listopadem ubiegłego roku.

Analitycy twierdzą, że cele Pekinu dotyczące wzrostu gospodarczego powinno zostać osiągnięte. _ Oni chyba przekroczą 8 procent w przyszłym roku _, powiedział Alaistair Chan na Economy.com Moody's.

Pekin: Musimy zwiększyć popyt wewnętrzny

Na początku grudnia, chiński rząd ogłosił, że utrzymanie obecnej polityki podatkowej i bodźce monetarne mają na celu zwiększenie popytu wewnętrznego i zmniejszenie uzależnienia od eksportu.

Ostatnie dane dotyczące sprzedaży detalicznej wskazują, że konsumenci zwiększyli wydatki.

Narodowe Biuro Statystyczne (NBS) ogłosiło, że w listopadzie sprzedaż wzrosła aż o blisko 16 procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Ceny również poszły w górę, po raz pierwszy od 10 miesięcy.

Tagi: chiny, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz