Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chrysler w tarapatach? Rząd USA naciska

0
Podziel się:

Chodzi o ściągnięcie z rynku i poprawkę 2,7 miliona aut. To gigantyczny koszt dla koncernu.

Jeep Grand Cherokee z 2012
Jeep Grand Cherokee z 2012 (AP/Fotolink/East News)

Chrysler ustąpił pod naciskiem rządu i zapowiedział modyfikację 2,7 miliona starszych samochodów terenowych Jeep Grand Cherokee i Jeep Liberty, w których - jak twierdzi urząd bezpieczeństwa ruchu drogowego NHTSA - istnieje ryzyko pożaru zbiornika paliwa.

Według NHTSA zbiorniki paliwa w tych modelach, umieszczone za tylną osią, są narażone na pęknięcie w razie uderzenia pojazdu od tyłu. Ze statystyk NHTSA wynika, że w tego rodzaju wypadkach zginęło już 51 ludzi.

Chrysler utrzymuje, że jego samochody są bezpieczne, i początkowo odrzucił wniosek NHTSA, ale ostatecznie zmienił zdanie. We wtorek firma poinformowała, że jej dealerzy sprawdzą zakwestionowane przez NHTSA samochody i w razie potrzeby przeprowadzą modyfikacje, żeby wyeliminować ryzyko pęknięcia i pożaru zbiornika w wyniku zderzenia.

Sprawdzone i ewentualnie zmodyfikowane zostaną modele Jeep Grand Cherokee z lat 1993-2004 i Jeep Liberty z lat 2002-2007.

Czytaj więcej w Money.pl
One budzą pożądanie. Zobacz je Pokazywane tu modele należą do elity i bardzo często pozwolić sobie na nie mogą tylko nieliczni.
Znów produkują najwięcej aut na świecie W 2012 roku Toyota sprzedała 9,7 mln samochodów osobowych i ciężarowych (wstępne dane), a GM - 9,29 miliona.
Opel przechodzi do ofensywy. Co planuje? Szef niemieckiego koncernu samochodowego Opel, należącego do giganta z USA General Motors, oświadczył, że marka nie jest na sprzedaż.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)