Notowania

Przejdź na
nokia
27.04.2011 13:21

Cięcia w Nokii. Bo przegrywają wojnę

Zwolnienia dotkną w większości zakłady Nokii w Danii, Finlandii i Wielkiej Brytanii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Nokia)


Fiński producent telefonów komórkowych Nokia poinformował w środę o planach zwolnienia 4 tysięcy pracowników do końca 2012 roku. Zwolnienia dotkną w większości zakłady Nokii w Danii, Finlandii i W. Brytanii. Rozpoczęto już rozmowy z pracownikami.

Ponadto około 3 tys. pracowników Nokii zostanie przeniesionych do firmy Accenture - działającego w skali globalnej przedsiębiorstwa outsourcingowego i konsultingowego w dziedzinie zarządzania i nowoczesnych technologii.

Ci pracownicy w Chinach, Finlandii, Indiach, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych mają kontynuować rozwijanie systemu operacyjnego Symbian instalowanego w telefonach Nokii. Accenture będzie świadczyć Nokii usługi w zakresie Symbiana.

Nokia zamierza natomiast skoncentrować się - we współpracy z Microsoftem - na systemie operacyjnym Windows Phone. Fińska firma boryka się od pewnego czasu ze spadającym udziałem w rynku telefonów komórkowych. Zwłaszcza w segmencie tzw. smartphone'ów traci na rzecz firmy Apple i jej iPhona oraz producentów telefonów komórkowych z systemem Android firmy Google. Do roku 2013 Nokia zamierza zredukować koszty operacyjne o 1 miliard euro.

Czytaj w Money.pl

Tagi: nokia, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, komentarz, kryzys, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz