Notowania

"Cieszymy się z kryzysu na rynkach"

W portalu LinkedIn co sekundę przybywa jeden pozbawiony pracy z powodu kryzysu użytkownik.

Podziel się
Dodaj komentarz
(4_EveR_YounG/Flickr.com)

Szefowie portalu społecznościowego Xing spodziewają się ponad 70-procentowego wzrostu sprzedaży. To rekord.

Kryzys finansowy pozbawił pracy rzecze bankowców, a z portfeli inwestorów wymiótł znaczną część oszczędności. Portalom społecznościowym, które skupiają wokół siebie profesjonalistów, jak Xing i LinkedIn, dodało popularności. Oba serwisy, jak donosi International Herald Tribune, notuje rekordowy wzrosty oglądalności i wysokie przychody.

LinkedIn w październiku zanotował 25 procent nowych użytkowników więcej, niż przewidywano w prognozach.

- _ Nikt nie widział wcześniej czegoś takiego _ - mówi w gazecie Kevin Eyres, szef europejskiego oddziału portalu - _ Obecnie w każdej sekundzie przybywa nam jeden nowy użytkownik. _Od początku roku liczba zarejestrowanych użytkowników wzrosła z 18 do 31 milionów.

Jak na razie, kryzys pozbawił pracy ponad 150 tys. osób z branży finansowej. Większość z nich szukanie nowego zajęcia rozpocznie od zarejestrowania się w takim portalu.

Specjaliści z firmy Strategy Analitcs szacują, że rynek internetowych społeczności dla profesjonalistów będzie w tym roku wart - paradoksalnie dzięki załamaniu na rynkach - 170 mln dolarów.

Xing - portal z siedzibą w Hamburgu nie kryje zadowolenia z kryzysu. - _ Cieszymy się z niego _- mówi International Herald Tribune szef firmy Lars Hinrichs - _ dzięki temu nie mamy długów i dysponujemy 40 mln euro w gotówce. _

* **ECHA KRYZYSU **
* [ **> Banki nie spodziewają się kryzysu?** ]( http://manager.money.pl/news/artykul/ofensywa;bankow;trwa;40;proc;wiecej;na;reklame,155,0,383899.html )
* [ > Toyota szokuje analityków i tnie zyski ]( http://manager.money.pl/news/artykul/toyota;szokuje;analitykow;i;tnie;zyski,203,0,383947.html )
* [ > Vodafone zaciska pasa. Tnie koszty o miliard funtów ]( http://manager.money.pl/news/artykul/vodafone;zaciska;pasa;tnie;koszty;o;miliard;funtow,195,0,384451.html )
* [ > Holenderski gigant na minusie. Po raz pierwszy ]( http://manager.money.pl/news/artykul/holenderski;gigant;na;minusie;po;raz;pierwszy,152,0,384920.html )
* **DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O KRYZYSIE NA RYNKACH:**[ > Kryzys: Co robić z naszymi pieniędzmi? ]( http://www.money.pl/gielda/poradniki/artykul/kryzys;co;robic;z;naszymi;pieniedzmi,224,0,373728.html )
* [ > Co podczas kryzysu zrobić z funduszami, lokatami i kredytami? ]( http://www.money.pl/gielda/poradniki/artykul/co;podczas;kryzysu;zrobic;z;funduszami;lokatami;i;kredytami,34,0,375586.html )
* 
* **SERWIS SPECJALNY MONEY.PL**** **
* [ > Wszystko o załamaniu na rynkach ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
Tagi: serwis społecznościowy, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz