Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Cieszymy się z kryzysu na rynkach"

W portalu LinkedIn co sekundę przybywa jeden pozbawiony pracy z powodu kryzysu użytkownik.

Podziel się
Dodaj komentarz
(4_EveR_YounG/Flickr.com)

Szefowie portalu społecznościowego Xing spodziewają się ponad 70-procentowego wzrostu sprzedaży. To rekord.

Kryzys finansowy pozbawił pracy rzecze bankowców, a z portfeli inwestorów wymiótł znaczną część oszczędności. Portalom społecznościowym, które skupiają wokół siebie profesjonalistów, jak Xing i LinkedIn, dodało popularności. Oba serwisy, jak donosi International Herald Tribune, notuje rekordowy wzrosty oglądalności i wysokie przychody.

LinkedIn w październiku zanotował 25 procent nowych użytkowników więcej, niż przewidywano w prognozach.

- _ Nikt nie widział wcześniej czegoś takiego _ - mówi w gazecie Kevin Eyres, szef europejskiego oddziału portalu - _ Obecnie w każdej sekundzie przybywa nam jeden nowy użytkownik. _Od początku roku liczba zarejestrowanych użytkowników wzrosła z 18 do 31 milionów.

Jak na razie, kryzys pozbawił pracy ponad 150 tys. osób z branży finansowej. Większość z nich szukanie nowego zajęcia rozpocznie od zarejestrowania się w takim portalu.

Specjaliści z firmy Strategy Analitcs szacują, że rynek internetowych społeczności dla profesjonalistów będzie w tym roku wart - paradoksalnie dzięki załamaniu na rynkach - 170 mln dolarów.

Xing - portal z siedzibą w Hamburgu nie kryje zadowolenia z kryzysu. - _ Cieszymy się z niego _- mówi International Herald Tribune szef firmy Lars Hinrichs - _ dzięki temu nie mamy długów i dysponujemy 40 mln euro w gotówce. _

Tagi: serwis społecznościowy, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz