Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
citi
05.02.2009 08:55

Citi znów pod obstrzałem. Nie zrezygnuje ze stadionu

Bank nie zerwie kontraktu z drużyną New York Mets.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Citigroup nie zerwie z umowy sponsorskiej z drużyną New York Mets.

Jak donosi BBC bank nie zamierza rezygnować z wartego 400 mln dolarów kontraktu sponsorskiego związanego z budową nowego stadionu dla drużyny baseballowej New York Mets.

W ostatnich dniach coraz mocniejsze były naciski, by bank, który dostał od rządu USA 45 mld dolarów pomocy, by uniknąć bankructwa zerwał zawartą w 2006 roku na okres 20 lat umowę, w ramach której m.in. nowy stadion Mets ma nosić nazwę Citi Field.

ZOBACZ TAKŻE:

Cytowani przez brytyjski serwis przedstawiciele banku poinformowali jednak, że umowa nie zostanie zerwana, a kontrakt nie będzie realizowany z pieniędzy, które pochodzą z kieszeni amerykańskich podatników.

Sprawa stadionu to koeljna kontrowersja wokół Citi. Bank, który notuje bardzo słabe wynikiznalazło się ostatnio w ogniu krytyki. Głos zabrał nawet sam prezydent Obama, który nakłaniał szefów banku do rezygnacji z zakupu nowego odrzutowca.

Spore straty zmusiły szefów banku do podjęcia radykalnych działań. W efekcie musiała zostać podjęta decyzja o podzieleniu firmy na dwie. Citigroup ogłosiło też plany masowych zwolnień.

ZOBACZ REPORTAŻ O BUDOWIE CITI FIELD (ang.):

Tagi: citi, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz