Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Citigroup zwolni tysiące pracowników

0
Podziel się:

Swój krok uzasadnia problemami na Wall Street oraz trudną sytuacja ekonomiczną.

Citigroup zwolni tysiące pracowników
(attator/iStockphoto)

Grupa finansowa zamierza zwolnić około 4500 pracowników w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Takie informacje przekazała telewizja CNN powołując się na Vikrama Pandita, dyrektora generalnego firmy.

Decyzję o zwolnieniu pracowników uzasadnia on problemami na Wall Street oraz trudną sytuacja ekonomiczną. W związku z tym firma odłoży w IV kwartale bieżącego roku 400 mln dolarów na odprawy i inne koszty związane z redukcją zatrudnienia.

Jeszcze we wrześniu Citigroup zatrudniała 267 tys. pracowników na całym świecie. Pierwszy raz o planowanych zwolnieniach poinformowała w listopadzie. Wspominano jednak wtedy o redukcji na poziomie 3 tys. etatów.

Czytaj o zwolnieniach w bankach
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t155273.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/zwolnienia;w;banku;bnp;paribas,47,0,967983.html) Kryzys uderza w banki. Kolejne zwolnienia Redukcje mają dotyczyć jedynie pionu bankowości inwestycyjnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/127/t87167.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/bank;hsbc;zwolni;25;tysiecy;pracownikow;takze;w;polsce,175,0,884399.html) Znany bank zwolni 25 tysięcy pracowników Cięcia etatów dotkną też polskiego oddziału, który w tym roku zamknie biznes detaliczny.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)