Notowania

dreamliner
21.01.2013 14:47

Co dalej z Dreamlinerami? Nowe decyzje

Amerykanie wykryli, że przeładowanie akumulatorów, to nie jedyna przyczyna usterek w samolotach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Władze Japonii i USA rozpoczęły wspólne dochodzenie w sprawie wadliwych akumulatorów w Dreamlinerach produkowanych przez firmę Boeing. Po niedawnych awariach wszystkie maszyny tego typu na świecie uziemiono.

Japońska Rada Bezpieczeństwa Transportu sugerowała kilka dni temu, że winne było niewłaściwe ładowanie litowo-jonowych akumulatorów. Za duża ilość dostarczanej energii elektrycznej miała prowadzić do ich przegrzewania i wycieku łatwopalnych substancji. To miało być przyczyną awarii i uziemienia Dreamlinerów.

Teraz jednak Federalna Administracja Lotnictwa USA sugeruje, że przeładowanie akumulatorów, to nie jedyna przyczyna usterek, bo badanie jednej z czarnych skrzynek wykazało, że stosowane napięcie podczas ładowania było właściwe.

ZOBACZ RELACJĘ (ang):

Dlatego amerykańscy i japońscy eksperci rozpoczynają wspólne śledztwo. Ma ono dotyczyć japońskiej firmy GS Yuasa, która produkuje akumulatory do Dreamlinerów. Sprawdzone będą też urządzenia do ich ładowania wytwarzane przez brytyjsko-amerykańską firmę Securaplane Technologies w USA.

Czytaj więcej w Money.pl
Połowa Dreamlinerów na świecie uziemiona Jako pierwsi o wstrzymaniu lotów zdecydowali amerykanie. Po nich na ten krok zdecydowały się Japonia, Indie i Chile.
Dostawa Dreamlinerów wstrzymana, ale... Władze lotnicze w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Indiach, Chile i UE zdecydowały się w czwartek zatrzymać na ziemi wszystkie Boeingi 787.
6 usterek w 10 dni. Co dalej z samolotami? Grupa amerykańskich ekspertów ds. bezpieczeństwa lotniczego przybyła do Japonii, by zbadać ostatnie incydenty z udziałem samolotów Boeing 787 Dreamliner.
Tagi: dreamliner, usterki, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz