Notowania

coca-cola
15.06.2012 08:22

Coca-Cola wróci do Birmy po 60 latach

Po raz pierwszy od 60 lat firma Coca-Cola planuje sprzedawać swoje napoje w Birmie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Simon Shek/CC/Flickr)

Po raz pierwszy od 60 lat firma Coca-Cola planuje sprzedawać swoje napoje w Birmie. Jest to związane z decyzją amerykańskiego rządu w sprawie zawieszenia sankcji dotyczących inwestycji w kraju, który wprowadza demokratyczne reformy - pisze w piątek agencja AP.

Największy producent napojów bezalkoholowych na świecie w czwartkowym komunikacie poinformował, że zacznie inwestować w Birmie, kiedy amerykański rząd wyda odpowiednie pozwolenie w tej sprawie.

Birma jest jednym z trzech krajów, w których Coca-Cola nie prowadzi działalności. Pozostałe to Kuba, skąd firma wycofała się, gdy rząd Fidela Castro zaczął przejmować prywatne aktywa, i Korea Północna, gdzie amerykańska firma nigdy nie była obecna.

Coca-Cola podała, że do czasu rozpoczęcia produkcji w Birmie będzie importować swoje produkty z sąsiednich krajów.

Firma ogłosiła też, że przeznaczy 3 mln dolarów na rzecz tworzenia nowych miejsc pracy dla kobiet w Birmie.

W maju USA ogłosiły, że zawieszają sankcje dotyczące amerykańskich inwestycji w tym kraju Azji Południowo-Wschodniej. W Birmie od 1962 do 2011 r. rządziła junta wojskowa, jednak od przejęcia władzy w zeszłym roku przez nominalnie cywilny rząd przeprowadzane są tam demokratyczne reformy; trwa też dialog z demokratyczną opozycją.

Czytaj więcej w Money.pl
McDonald's i Coca Cola pod zaostrzonym rygorem? Lekarze chcą nałożenia na potentatów fast food obowiązku wyszczególniania ilości kalorii, soli, cukru i tłuszczu w ich produktach.
Coca Cola i Pepsi zmieniają się. Przez raka Koncerny zmieniają sposób przygotowania karmelowego barwnika.
Walczą z otyłością, a Coca Coli to nie rusza W USA przepadły plany, aby w ramach zwalczania otyłości zabronić sprzedaży za kupony żywnościowe Coca Coli i innych napojów o wysokiej zawartości cukru.
Tagi: coca-cola, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz