Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wyniki coca-coli
09.09.2011 06:37

Coca-Cola wstrzyma inwestycje przez podatek od słodkich napojów

Koncern wstrzymuje inwestycje do czasu, gdy okaże się, co zdecyduje francuski parlament w sprawie opodatkowania słodkich napojów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Simon Shek/CC/Flickr)

Coca-cola zamraża plany inwestycyjne we Francji. To reakcja na projekt wprowadzenia podatku od napojów, do których produkcji dodaje się cukru.

W przyszłym roku koncern Coca-Cola miał zamiar zainwestować w fabrykę na południu Francji 17 milionów euro. Oficjalnie szefowie firmy mieli o tym poinformować 19 września w czasie obchodów czterdziestolecia zakładów w Pennes-Mirabeau. Plany dotyczyły uruchomienia nowych linii produkcyjnych.

Tymczasem koncern wstrzymuje inwestycje do chwili, gdy okaże się, jaką decyzję w sprawie projektu o opodatkowaniu napojów z dorzucanym cukrem podejmie francuski parlament.

Według komentatorów stanowisko koncernu Coca-Cola jest formą nacisku na deputowanych, aby odrzucili nowe prawo znajdujące się w pakiecie ustaw, dotyczących reformy finansowania ubezpieczeń społecznych. Lekarze biją na alarm, że we Francji wzrasta liczba osób cierpiących na nadwagę, przede wszystkim wśród młodzieży.
Coca-Cola zatrudnia w pięciu fabrykach we Francji 3 tysiące osób.

Więcej o Coca-Coli czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/245/t45301.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/coca-cola;rozczarowala;przez;tsunami,113,0,818289.html) Coca-Cola rozczarowała. Przez tsunami? Zysk amerykańskiego producenta napojów w I kwartale 2011 r był nieco gorszy od oczekiwań analityków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t11575.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/nie;bedzie;zakazu;sprzedazy;coca;coli;za;kupony;zywnosciowe,140,0,894604.html) Walczą z otyłością, a Coca Coli to nie rusza W USA przepadły plany, aby w ramach zwalczania otyłości zabronić sprzedaży za kupony żywnościowe Coca Coli i innych napojów o wysokiej zawartości cukru.
[ ( http://static1.money.pl/i/manager/o/artykuly/61/t153917.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/coca;cola;i;disney;na;twitterze;nie;rzadza,158,0,885662.html) Coca Cola i Disney na Twitterze nie rządzą Marki, które są najpopularniejsze na Facebooku, w mikroblogowaniu już nie mogą pochwalić się tak dobrymi wynikami. Coca Cola, która ma największy fanpage, na Twitterze zajmuje dopiero 32. miejsce.
Tagi: wyniki coca-coli, coca-cola, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, unia, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz