Notowania

Coca Cola zarobiła blisko 7 mld dolarów

Producent napojów stawia na kraje rozwijające się. Liczy na jeszcze większe zyski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(thecoca-colacompany.com)

*Coca Cola, największy na świecie producent napojów odnotowała w 2009 roku zysk w wysokości 6,82 mld dolarów. W porównaniu z 2008 oznacza to wzrost, aż o 17 procent. *

Najlepsza dla koncernu była końcówka ubiegłego roku. W czwartym kwartale w porównaniu z trzecim sprzedaż wzrosła skoczyła o 55 procent. W całym roku o 5 procent - donosi BBC.

Coca Cola najwięcej zarobiła na rynkach rozwijających się. Głównie w Chinach, Indiach i w Brazylii.

Niewielki spadek sprzedaży zanotowano jedynie w Ameryce Północnej. Choć w przypadku należącej do koncernu marki Zero, zwiększono sprzedaż o ponad 10 procent.

_ - Nasze marki wiodące sprzedawały się coraz lepiej nawet w trudnych warunkach ekonomicznych, mam nadzieję, że wyniki sprzedaży na koniec roku będą jeszcze lepsze _ - skomentował Muhtar Kent, prezes i dyrektor wykonawczy firmy The Coca Cola Company.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Pepsi vs Coca-Cola - trwa wojna o polski rynek ]( http://dom.money.pl/wiadomosci/inwestycje/artykul/pepsi;vs;coca-cola;-;trwa;wojna;o;polski;rynek,37,0,584741.html )
* [ Fałszerze Coca-Coli złapani przez policję ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/falszerze;coca-coli;zlapani;przez;policje,78,0,584014.html )
* [ Coca-Cola najdroższą marką na świecie ]( http://manager.money.pl/news/artykul/coca-cola;najdrozsza;marka;na;swiecie,152,0,372120.html )
Tagi: coca-cola, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz