Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Coraz więcej pasażerów PKP Intercity. Firma wraca do gry po ogromnych spadkach

0
Podziel się:

Przewoźnik chce chce mieć o pięć milionów pasażerów więcej niż przed rokiem.

Coraz więcej pasażerów PKP Intercity. Firma wraca do gry po ogromnych spadkach
(Jacek Bereźnicki)
bEKxgfyt

PKP Intercity chce w tym roku zwiększyć liczbę pasażerów aż o pięć milionów i liczy na dalsze wzrosty w kolejnych latach. Ostatnie sześć miesięcy już było dla przewoźnika udane, bo miał o 16,5 proc. klientów więcej niż przed rokiem.

- W ciągu ostatniego półrocza pasażerowie wrócili na kolej. Nasza strategia stworzona trzy lata temu odniosła sukces - mówi członek zarządu PKP SA Piotr Ciżkowicz.

- W pierwszym półroczu 2015 roku zanotowaliśmy wzrost liczby przewiezionych pasażerów na poziomie 16,5 proc., czyli przewieźliśmy 13,4 mln pasażerów - powiedział z kolei prezes PKP Intercity Jacek Leonkiewicz. - Cały rok powinniśmy zamknąć liczbą około 30 mln pasażerów, byłoby to o pięć mln więcej niż w 2014 r. To pierwszy taki rok od lat - dodał.

bEKxgfyv

Według niego, dynamika została wygenerowana przede wszystkim w segmencie ekspresowym. - To "efekt Pendolino", ale nie tylko - wyjaśnił i stwierdził, że wzrosty w kolejnych latach są w zasięgu PKP.

Rosnące słupki bardzo przydadzą się kolejarzom, bo ubiegły rok był dla PKP Intercity nieudany - przewoźnik stracił wówczas ponad 5 mln pasażerów.

Zobacz też: Gigantyczny wzrost liczby pasażerów w PKP. Karnowski: To efekt Pendolino

bEKxgfyW
business news
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)