Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
visa
30.04.2008 15:08

Coraz lepiej wiedzie się Visie i BP

Oto jak publikacja kwartalnych wyników spółek odbija się na giełdowej sesji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Do grona zwycięzców na NYSE może zaliczyć się Visa Inc., której akcje wczoraj - po publikacji sprawozdania finansowego zdrożały o 5,25 dolara i kosztują obecnie 80,88 dolarów. Do wzrostu przyczyniły się dobre wyniki finansowe firmy. Konsumenci zaczęli więcej wydawać i Visa odnotowała 28-procentowy wzrost dochodów.

Za akcje BP PLC trzeba zapłacić 72,18 dolara, czyli o 3,20 dolara więcej niż do tej pory. W ciągu ostatnich trzech miesięcy firma odnotowała 63-procentowy wzrost dochodów w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Wszystko dzięki drożejącej ropie.

Olbrzymi wzrost zanotowało też MasterCard. Akcje tego przedsiębiorstwa zdrożały wczoraj o 31,48 dolarów i kosztują obecnie 273,98 dolarów. Podziękowania należą się przede wszystkim konsumentom mieszkającym poza USA.

Duży wzrost zapotrzebowania na tafle szklane używane do produkcji telewizorów i monitorów przyczynił się do trzykrotnego wzrostu dochodów firmy Corning Inc. Jej akcje zdrożały o 85 centów i kosztują obecnie 26,53 dolarów.

Nie wszyscy jednak zyskali. Po raz pierwszy od 2003 roku kwartalną stratę zanotował Deutsche Bank, którego akcje staniały o 1,34 dolara i można je kupić za 119,20 dolarów. Nie najlepiej wiodło się Countrywide Financial Corp., która z powodu kryzysu na rynku mieszkaniowym straciła w pierwszym kwartale 893 miliony dolarów. Mimo to jej akcje zdrożały o 2 centy.

Największą obniżkę cen akcji zanotował koncern Merck & Co. Wystarczyło, że FDA (Federalna Agencja Żywności i Leków) nie dopuściła na rynek leku Cordaptive, by papiery Mercka straciły 4,30 dolarów.

Tagi: visa, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz