Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Coraz więcej skarg na parabanki. Raport UOKiK

0
Podziel się:

Takiej sytuacji jeszcze nie było. Z kilkudziesięciu do nawet kilkuset, wzrosła liczba skarg wniesionych przez klientów. Oto główna przyczyna.

Coraz więcej skarg na parabanki. Raport UOKiK
(biuro prasowe UOKiK)

W ostatnich miesiącach wzrosła liczba skarg na parabanki. Z raportu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wynika, że w tym roku UOKiK rozpoczął blisko 200 postępowań przeciwko instytucjom finansowym, z czego ponad połowa dotyczy parabanków (na zdjęciu Małgorzata Cieloch z UOKiK).

Rzeczniczka Urzędu Małgorzata Cieloch podkreśla, że wiele skarg pochodzi od osób, które poczuły się oszukane przez firmy pożyczkowe:

- _ Konsumenci po pierwsze, skarżą się na sytuacje w których pożyczkodawca pobiera opłatę przygotowawczą, często bardzo wysoką i niestety nie udziela pożyczki. Drugi rodzaj skarg związanych z opłatami przygotowawczymi polega na tym, że konsumenci, którzy nie otrzymali pożyczki, a została od nich pobrana opłata przygotowawcza w żaden sposób nie mogą odzyskać wpłaconych środków, mimo to, że kredyt nie został im przyznany _ - twierdzi Cieloch.

Małgorzata Cieloch przyznaje, że po aferze z Amber Gold liczba sygnałów o możliwych nieprawidłowościach wzrosła:

- _ Na pewno odnotowaliśmy więcej skarg niż w ubiegłym roku. W tej chwili mówimy 650-700 skarg na różnego rodzaju produkty finansowe, usługi finansowe i bez względu na to, czy to są podmioty typu banki, czy parabanki lub SKOKi. W ubiegłych latach były to skargi kilkudziesięciu rocznie. W tej chwili mówimy o kilkuset rocznie _ - potwierdza.

W wyniku prowadzonych postępowań w tym roku UOKiK skierował do organów ścigania 7 zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa.

Czytaj więcej w Money.pl
SLD bardzo zdziwione w sprawie Amber Gold SLD zwróci się do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta.
"Tusk powinien odrzucić to sprawozdanie" Rozenek: _ Prokurator powinien zostać odwołany z powodu totalnej kompromitacji trójmiejskiej prokuratury _.
"Nie zawsze państwo może ochronić obywateli" Schetyna: _ Szef rządu powinien dostarczyć wiedzy, czy i kto zawiódł w sprawie firmy Marcina P _.
business news
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)