Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kino w polsce
17.10.2011 07:13

Coraz więcej zagranicznych filmów w Polsce

Przyjeżdżają do Polski by robić efekty specjalne, gry komputerowe i postprodukcję - czyli wszystko, co robi się po zakończeniu zdjęć.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Platige Image)

Mimo niekorzystnych rozwiązań podatkowych, do Polski ściągamy coraz więcej projektów z postprodukcji filmowej.

Na zdj. kadr z filmu reklamowego Polski na targi EXPO

W Polsce działa stu - w większości prywatnych - producentów filmowych - czytamy w _ Pulsie Biznesu _. Chodzi o rynek efektów specjalnych, gier komputerowych i postprodukcji, czyli wszystkiego, co robi się po zakończeniu zdjęć.

Według dziennika, to bardzo dynamiczny rynek i coraz częściej dostrzegany za granicą. Eksperci zaznaczają, że jesteśmy w światowej czołówce, jeśli chodzi o kapitał ludzki, a umiejętności polskich twórców są wspierane przez technologię. Jesteśmy też - pisze dziennik - o około 30 procent tańsi od konkurencji.
_ _

_ Puls Biznesu _ wyjaśnia, że koniunkturę na polskich specjalistów nakręca między innymi Polski Instytut Sztuki Filmowej. Poprzez dotacje wymusza on bowiem udział polskich firm i producentów w międzynarodowych projektach.

Świat kina w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/moto/o/artykuly/14515/_klata_tron_kombinezon.tiny.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/motocykle/artykul/tron;legacy;-;filmowy;kombinezon;dla;kazdego,181,0,750005.html) Tron: Legacy - filmowy kombinezon dla każdego
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/243/161011_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-rozrywka/johnny-english-wrocil-skasowal-5-milionow-funtow,0,934929.html) Agent zarobił 5 milionów funtów w weekend W pierwszy weekend wyświetlania w brytyjskich kinach Rowan Atkinson pokonał Króla Lwa.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/202/138442_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-rozrywka/swiatynia-terminatora-oficjalnie-otwarta,0,934561.html) Świątynia Terminatora oficjalnie otwarta Muzeum najsłynniejszego kulturysty znajduje się w austriackim Thal, czyli dokładnie tam, gdzie w 1947 roku urodził się odtwórca legendarnej roli Terminatora.
Tagi: kino w polsce, filmy, polska, produkcja, business news, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz