Notowania

mars
08.10.2008 06:30

Cukierkowy gigant będzie największy na świecie

Mars Inc. kupił za 23 mld dolarów potentata rynku gumy do żucia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Mars Inc. kupił za 23 mld dolarów potentata rynku gumy do żucia Wrigley's.

Sfinalizowana właśnie umowa przewiduje połączenie obu firm. Założony w 1891 r. w Chicago Wrigley stanie się spółką zależną od producenta słodyczy takich marek jak: Snickers, Skittles i M&Ms - powlekanych karmelem czekoladowych kulek, które są najlepiej sprzedającą się na świecie marką cukierków czekoladowych.

Zarząd producenta jednej z najpopularniejszych na świecie marek gumy do żucia - Orbit - pozostanie w Chicago. Firma przejmie od mars Inc. produkcję cukierków takich marek jak: Skittles i Starburst wraz z pieczą nad zakładami w: Australii. Czechach i Meksyku.

* **ZOBACZ TAKŻE: **
* [ Giganty lotnicze o krok od fuzji ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/giganty;lotnicze;o;krok;od;fuzji,232,0,359144.html )
* [ Wielka bitwa o Continental ]( http://news.money.pl/artykul/wielka;bitwa;o;continental,143,0,355983.html )
* [ Piwny gigant rusza na podbój świata ]( http://manager.money.pl/news/artykul/piwny;gigant;rusza;na;podboj;swiata,81,0,355409.html )
* [ Spożywcza megafuzja za 4,4 mld dolarów ]( http://news.money.pl/artykul/spozywcza;megafuzja;za;4;4;mld;dolarow,120,0,351096.html )

Połączone firmy strącą brytyjskie Cadbury z pozycji największego producenta cukierków na świecie. _ - Bycie częścią Marsa jest dla nas szansą na ekspansję naszych marek i rozwój naszego biznesu _ - napisał w oświadczeniu cytowanym przez CNN Bill Wrigley, Jr, szef Wrigley.

*ZOBACZ NEWSA AP O FUZJI MARS Z WRIGLEY (ang., ): *

W ubiegłym roku Wrigley miał 5,39 mld dolarów przychodu. Mars wygenerował przychód w wysokości 22 mld dolarów.

Sprzedaż firmy oznacza koniec ponad stuletniej historii firmy Wrigley z rodziną Wrigley w roli właścicieli.

Założony w 1911 roku mars wciąż jest własnością spadkobierców założyciela firmy Franka C. Marsa, który rozpoczął karierę od sprzedaży cukierków maślanych w Tacoma w stanie Washington.

Pierwsze marki Wrigley to Juicy Fruit i Wrigley's. Firm zatrudnia na całym świecie 14 tys. osób. Mający siedzibę w McLean w Wirginii Mars zatrudnia 48 tys. osób i poza słodyczami produkuje też karmę dla psów Pedigree i kotów Whiskas oraz ryż marki Uncle Ben's.

ZOBACZ REKLAMĘ SNICKERSA, KTÓRĄ W USA WYCOFANO PO OSKARŻENIACH O HOMOFOBIĘ:

Tagi: mars, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz