Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pacyfik
19.08.2009 12:50

Czeka na nas 40 mld dol. Na dnie Pacyfiku

Nasz kraj jako jeden z niewielu ma prawo do eksploatacji złóż o ogromnej wartości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lars Lentz/CC/lightningvolt.com)

*Polska ma prawo do eksploatacji ponad 300. milionów ton rud żelaza na Pacyfiku. Zakończony niedawno rejs polskich badaczy potwierdził ogromne bogactwo ukryte w rudach metali. *

Złoża znajdują się na głębokości czterech tysięcy metrów na działce Clarion - Clipperton. Główny Geolog Kraju, Henryk Jacek Jezierski mówi, że nasz kraj jako jeden z kilku na świecie ma prawo do eksploatacji tych złóż o ogromnej wartości.

POSŁUCHAJ HENRYKA JACKA JEZIERSKIEGO:

Wartość złóż szacuje się nawet na 40 mld dolarów. Jezierski dodaje, że ani Polska ani żaden inny kraj nie rozpoczął jeszcze eksploatacji tych złóż.

POSŁUCHAJ HENRYKA JACKA JEZIERSKIEGO:


Według naszych geologów, ze złóż można pozyskać mangan, kobalt, nikiel czy miedź, które mogą być wykorzystywane do produkcji stali lub mieć zastosowanie w elektronice.

Polska ma prawo do eksploatacji tych złóż ze względu na członkostwo we Wspólnej Organizacji Interoceanometal - IOM. Nasz kraj przystąpił do niej w 1985 roku. Państwami członkowskimi tej organizacji są: Bułgaria, Czechy, Kuba, Polska, Rosja i Słowacja.

Tagi: pacyfik, polska, rudy żelaza, złoża, prawo, wydobycie, miedź, kobalt, nikiel, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz