Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
leasing
11.07.2013 06:26

Czeka nas ożywienie gospodarcze?

O tym, czy będzie lepiej mówi Radosław Woźniak, wiceprezes Europejskiego Funduszu Leasingowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Europejski Fundusz Leasingowy mat.pras.)
Radosław Woźniak

Jak wynika z danych Związku Polskiego Leasingu, w 2012 r. firmy w nim stowarzyszone oddały w leasing aktywa o wartości 31,2 mld złotych, notując tym samym wzrost o 0,3 proc. w stosunku do ubiegłego roku. Czy to zwiastuje ożywienie polskiej gospodarki?

Według danych zawartych w raporcie _ Skaner MŚP _ na II kwartał 2013 r., przygotowanym przez Instytut Keralla Research, nastroje i plany zakupowe przedsiębiorców z sektora MŚP wskazują na stopniowe ożywienie na rynku.

- _ Już 44 procent przedsiębiorców spodziewa się poprawy kondycji własnej firmy. Dla porównania jeszcze w poprzednim kwartale odsetek ten wynosił zaledwie 16,7 procenta. Dodatkowo, niemal co czwarty przedsiębiorca uważa, że kondycja ekonomiczna kraju w tym kwartale polepszy się _ - mówi Radosław Woźniak, wiceprezes Europejskiego Funduszu Leasingowego, na zlecenie którego przygotowywany jest ten raport.

Na długo oczekiwane ocieplenie nastrojów wpływ mają także podejmowane przez przedsiębiorców decyzje o inwestycjach. - _ W tym kwartale ponad połowa przedstawicieli MŚP jest zdecydowana na ich podjęcie _ - mówi Woźniak. Jest to związane między innymi z tym, że to właśnie w tym kwartale przedsiębiorcy chętniej wdrażają swoje plany zakupowe.

- _ Wydatki inwestycyjne związane będą głównie z remontem pomieszczeń, jak również z modernizacją maszyn i urządzeń. Właściciele firm inwestować będą także w zakup środków transportu oraz nowych technologii. Więcej firm planuje również zatrudniać. Wszystkie te czynniki mogą przyczynić się do stopniowego rozwoju polskich firm _ - mówi Woźniak.

Branża leasingowa notuje coraz lepsze wyniki. Jak wynika z danych Związku Polskiego Leasingu, w 2012 r. firmy w nim stowarzyszone oddały w leasing aktywa o wartości 31,2 mld złotych, notując tym samym wzrost o 0,3 proc. w stosunku do ubiegłego roku.

Czytaj więcej w Manager.Money.pl
On wie, co to porażka w biznesie - _ W Polsce unika się ryzyka i porażek, a przedsiębiorcy często wybierają bezpieczne branże i sprawdzone koncepcje _ - mówi Jeremy Gutsche, twórca portalu TrendHunter.com.
Wzrasta liczba upadłości firm. Dlaczego? Od początku tego roku sądy wydały postanowienia o upadłości 455 polskich przedsiębiorstw. To o 7 procent więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.
Ostatnie 100 mln zł dotacji na e-biznesy Aby umożliwić zdobycie dofinansowania mniej doświadczonym firmom, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego znacznie obniżyło wymagania. Zobacz, czy masz szansę na dotację.
Tagi: leasing, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, najważniejsze, gospodarka polska, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz