Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
manchester united
01.03.2011 06:09

Czerwona Diabły wciąż nie na sprzedaż

Rodzina Glazerów zaprzecza pogłoskom o tym, że planuje sprzedać klub Manchester United.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jaggat/Dreamstime)

Amerykańska rodzina Glazerów ponownie zaprzecza pogłoskom o tym, że planuje sprzedać klub Manchester United inwestorowi z Kataru.

_ - Nie doszło do żadnych rozmów. Manchester United nie jest na sprzedaż, a właściciele nie przyjmują żadnych ofert _ - tak wynika z najnowszego oświadczenia firmy, która jest właścicielem utytułowanego klubu.

Być może Amerykanie czują się bardziej pewnie, bo najnowsze dane pokazały, że przychody klubu urosły do 156 mln funtów w drugim półroczu 2010 r. To o osiem procent więcej niż rok wcześniej. Sprzedaż klubowych pamiątek i koszulek przyniosła 50 mln funtów - 30 proc. więcej niż przed rokiem - i to mimo bojkotu ze strony części kibiców niezadowolonych z tego, że właściciele zadłużyli klub.

Najbardziej wartościowa sportowa marka świata na sprzedaż (ForbesTVm, ang.):

Protestujący fani od miesięcy noszą szaliki w kolorach zielonym i złotym. To kolory klubu Newton Heath, poprzednika Manchesteru United.

Nowym właścicielom w zdobyciu ich sympatii może pomóc nie tylko ewentualne dzisiejsze zwycięstwo w meczu z londyńską Chelsea, ale też zdobycie 19. tytułu mistrza Anglii. MU jest obecnie liderem w tabeli. Jeżeli utrzyma przewagę do końca, stanie się najbardziej utytułowanym klubem w historii angielskiej piłki.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/94/131934_tiny.jpg ) ] (http://platine.pl/real-madryt-i-fc-barcelona-to-najbogatsze-kluby-pilkarskie-0-772638.html) Real Madryt i FC Barcelona to najbogatsze kluby piłkarskie Na konto drużyny z Madrytu w tym roku wpłynęło aż 438,6 miliona euro. FC Barcelona zarobiła 398,1 miliona euro.
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/57/114489_tiny.jpg ) ] (http://platine.pl/milion-funtow-za-miesiac-kopania-pilki-0-698614.html) Milion funtów za miesiąc kopania piłki Gwiazdor Manchesteru United Wayne Rooney może być najlepiej zarabiającym piłkarzem na Wyspach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t92819.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/czerwoni;rycerze;walcza;wspiera;ich;potezny;bank,238,0,599022.html) Czerwoni Rycerze walczą, wspiera ich potężny bank Konsorcjum chce przejąć klub Manchester United.
Tagi: manchester united, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz