Notowania

Przejdź na
piłka nożna
21.08.2009 09:56

Dalekowschodni magnat chce przejąć klub Premiership

Biznesmen z Hong Kongu chce zainwestować 81,5 mln funtów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sarah Quinn Armitt/CC/Flickr)

Biznesmen z Hong Kongu Carson Yeung chce zainwestować 81,5 mln funtów.

Jak podkreśla _ BBC _, jeżeli Yeung przejmie jeden z dwóch pierwszoligowych, brytyjskich klubów z Birmingham połowa z 20 drużyn występujących w Premier League znajdzie się w rękach cudzoziemców.

Najbardziej znani cudzoziemcy, którzy zainwestowali w futbol na Wyspach to: rosyjski magnat Roman Abramowicz, który jest właścicielem londyńskiej Chelsea, rodzina Glazerów z USA, do której należy Manchester United oraz Tom Hicks i George Gillette - amerykańscy właściciele FC Liverpool.

W ubiegłym roku najgłośniej było o przejęciu Manchesteru City. Były premier Tajlandii Takshin Shinawatra sprzedał klub szejkom z Abu Dhabi.

Zobacz jak strzelają gole piłkarze Birmingham FC:

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wielomilionowe długi Premier League martwią UEFA ]( http://manager.money.pl/news/artykul/wielomilionowe;dlugi;premier;league;martwia;uefa,245,0,500213.html )
* [ Świetlana przyszłość Młotów? Sroki wciąż niepewne ]( http://manager.money.pl/news/artykul/swietlana;przyszlosc;mlotow;sroki;wciaz;niepewne,232,0,458216.html )
* [ Amerykański potentat skupuje udziały Kanonierów ]( http://manager.money.pl/news/artykul/amerykanski;potentat;skupuje;udzialy;kanonierow,164,0,448676.html )
Tagi: piłka nożna, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz