Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Davos nie znalazło recepty na kryzys [WIDEO]

Davos nie znalazło recepty na kryzys

Fot. PAP/ EPA

W Davos zakończyło się największe spotkanie polityków i biznesmenów. Światowi liderzy kolejny raz wezwali do przebudowy światowych finansów.

W niedzielę zakończyło się doroczne Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. Do szwajcarskiego kurortu zjechało ponad 25000 gości. W tym 40 głów państw i szefów rządów, szefowie największych korporacji i intelektualiści, by znaleźć odpowiedź na pytanie jak szybko wyjść ze światowego kryzysu i co zrobić, by takie sytuacje więcej się nie powtarzało.

Forum nie mogło przynieść konkretnych decyzji. Ale organizatorzy mieli nadzieję, że wymiana poglądów pozwoli na znalezienie pomysłów pomocnych w uzdrawianiu systemu finansowego. Jak podkreśla założyciel Forum prof. Klaus Schwab Forum stało się zaczątkiem globalnej inicjatywy mającej na celu zredefiniowanie systemu bankowego i nowego, lepszego nadzoru nad światowymi finansami.

Jak donosi serwis BBC okazało się, że jest za wcześnie na wypracowanie konkretnych rozwiązań. Zarówno politycy jak i biznesmeni wykazali spora dozę niepewności co do tego jak głębokie będzie obecne spowolnienie gospodarcze. Nikt jednak nie zaprzeczał temu, że światowa ekonomia zmierza w kierunku długotrwałej recesji.

Cytowany przez brytyjski serwis jeden z wysokich rangą menedżerów powiedział: Jeżeli wierzycie, że światowa gospodarka wyjdzie z zakrętu na prostą pod koniec tego roku, lub w I kwartale 2010 roku, to ja wam powiem, że na razie nie tylko nie widać jeszcze zakrętu, póki co nie wiadomo, czy on w ogóle jest.

Symptomatyczne może okazać się podsumowanie dyskusji przez jednego z uczestników. Cytowany przez BBC powiedział: Nie wiemy co zrobić. Ale wiemy, że musimy coś zrobić i musimy zrobić to szybko.

ZOBACZ JAK EKSPERCI ROZMAWIALI W DAVOS O KSZTAŁTOWANIU ŚWIATA PO KRYZYSIE FINANSOWYM (ANG.):

gospodarka, kryzys, ekonomia, davos
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
hipoteza
79.184.23.* 2009-02-02 13:25
j.w.
mirak
79.186.73.* 2009-02-02 11:57
Jeżeli oni nie wiedzą co zrobić to chyba nic nie jesteśmy w stanie zrobić.

Jedyne wyjście to będzie chyba KOMUNIZM. No tak nie śmiejcie się, bo co nam pozostaje? Jak Kapitalizm nas doprowadzi do głodu?

Nie abym był zatym, jednak nie chce patrzyć na głodujące rodziny z dziećmi:(
NetBoy
196.3.50.* 2009-02-02 09:59
"Nie wiemy co zrobić. Ale wiemy, że musimy coś zrobić i musimy zrobić to szybko" - skandal i żenada. Za co Wy bierzecie pieniądze. Za to żeby polecieć do Davos i pobawić się trochę. Jeżeli nie wiecie co zrobić to znaczy, że nie nadajecie się na stanowiska na których się znajdujecie.
Zobacz więcej komentarzy (10)