Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Davos nie znalazło recepty na kryzys

0
Podziel się

-Nie wiemy co zrobić. Ale wiemy, że musimy coś zrobić i to szybko - takie są wnioski z dyskusji.

Davos nie znalazło recepty na kryzys
(PAP/ EPA)
bEifbACZ

W Davos zakończyło się największe spotkanie polityków i biznesmenów. Światowi liderzy kolejny raz wezwali do przebudowy światowych finansów.

W niedzielę zakończyło się doroczne Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. Do szwajcarskiego kurortu zjechało ponad 25000 gości. W tym 40 głów państw i szefów rządów, szefowie największych korporacji i intelektualiści, by znaleźć odpowiedź na pytanie jak szybko wyjść ze światowego kryzysu i co zrobić, by takie sytuacje więcej się nie powtarzało.

Forum nie mogło przynieść konkretnych decyzji. Ale organizatorzy mieli nadzieję, że wymiana poglądów pozwoli na znalezienie pomysłów pomocnych w uzdrawianiu systemu finansowego. Jak podkreśla założyciel Forum prof. Klaus Schwab Forum stało się zaczątkiem globalnej inicjatywy mającej na celu zredefiniowanie systemu bankowego i nowego, lepszego nadzoru nad światowymi finansami.

bEifbADb

Jak donosi serwis BBC okazało się, że jest za wcześnie na wypracowanie konkretnych rozwiązań. Zarówno politycy jak i biznesmeni wykazali spora dozę niepewności co do tego jak głębokie będzie obecne spowolnienie gospodarcze. Nikt jednak nie zaprzeczał temu, że światowa ekonomia zmierza w kierunku długotrwałej recesji.

Cytowany przez brytyjski serwis jeden z wysokich rangą menedżerów powiedział: _ Jeżeli wierzycie, że światowa gospodarka wyjdzie z zakrętu na prostą pod koniec tego roku, lub w I kwartale 2010 roku, to ja wam powiem, że na razie nie tylko nie widać jeszcze zakrętu, póki co nie wiadomo, czy on w ogóle jest. _

Symptomatyczne może okazać się podsumowanie dyskusji przez jednego z uczestników. Cytowany przez BBC powiedział: _ Nie wiemy co zrobić. Ale wiemy, że musimy coś zrobić i musimy zrobić to szybko. _

bEifbADh

ZOBACZ JAK EKSPERCI ROZMAWIALI W DAVOS O KSZTAŁTOWANIU ŚWIATA PO KRYZYSIE FINANSOWYM (ANG.):_ _

bEifbADC
business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)