Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gruzja
28.12.2012 22:47

Deklaracja majątkowa Bidziny Iwaniszwilego zajęła 31 stron

Biuro Służby Cywilnej Gruzji upubliczniło deklarację majątkową najbogatszego człowieka w Gruzji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(miss_rubov/CC/flickr)

Biuro Służby Cywilnej Gruzji upubliczniło deklarację majątkową najbogatszego człowieka w Gruzji - premiera Bidziny Iwaniszwilego. Spis majątku polityka miliardera i jego rodziny zajął 31 stron - informuje w piątek agencja Nowosti-Gruzija.

Według deklaracji premier i jego rodzina są właścicielami 49 działek w Gruzji. Na nazwisko żony premiera Eki (Ekateriny) Chwedelidze jest zarejestrowana w Rosji działka o wielkości 6700 m kwadratowych. Razem z synem ma też mieszkanie w Moskwie.

Iwaniszwili i jego żona są posiadaczami akcji i obligacji kilkudziesięciu firm, w tym takich gigantów, jak Google i Siemens. W deklaracji są też punkty dotyczące wydatków na cele charytatywne.

Wartość majątku Iwaniszwilego według magazynu _ Forbes _ wynosiła do marca 2012 roku 6,4 mld dolarów (153. miejsce w rankingu najbogatszych mieszkańców naszej planety). Nieco później, przed wyborami do parlamentu, najbogatszy człowiek Gruzji sprzedał swój biznes w Rosji, aby, jak się wyraził, _ u społeczeństwa nie pojawiły się niepotrzebne pytania _. Wśród sprzedanych przedsięwzięć był bank Rosyjski Kredyt.

Jesienią tego roku _ Forbes _ opublikował spis polityków, których majątek przewyższa 1 mld dolarów. Na liście znalazło się 16 osób. Gruzińskiego premiera wyprzedził burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg i rosyjski polityk Michaił Prochorow. Iwaniszwili zajął trzecie miejsce i wyprzedził byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego - pisze rosyjski portal internetowy newsru.com.

Czytaj więcej w Money.pl
Idą wybory więc premier chce zmieniać prawo Premier jednoznacznie wypowiedział się także na temat jego stosunku do Kremla.
Jest nowy premier. Czemu odwołali starego? Obecny minister spraw wewnętrznych Gruzji Iwane Merabiszwili został mianowany premierem przez prezydenta Micheila Saakaszwilego
Zamiast opłatka będzie miód i orzechy Pierwsza od wielu lat pasterka odbędzie się o północy w Wigilię w odbudowanym kościele katolickim w Achalciche, na południu Gruzji.
Tagi: gruzja, premier, deklaracja, majątek, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz