Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dell wchodzi w cloud computing

0
Podziel się:

Komputerowy gigant zamierza wykupić firmę Boomi.

Dell wchodzi w cloud computing
(DeclanTM/CC BY 2.0/Flickr)

Gigant komputerowy Dell, trzeci na świecie producent komputerów, ogłosił zamiar kupna firmy Boomi specjalizującej się w cloud computingu. Nie ujawniono ile zaoferował za przejęcie Boomi.

Dell postanowił wejść na rynek technologii cloud computing, która pozwala użytkownikom na dostęp do plików lub usług zdalnie przez internet, a nie tylko z własnych serwerów lokalnych.

Korporacja niedawno przegrała ostrą rywalizację o pozyskanie firmy 3PAR, również zajmującej się cloud computingiem. Mimo, że Dell był preferowanym inwestorem, w przejęciu 3Par ubiegł go Hewlett-Packard - podaje _ BBC _.

- _ Dwadzieścia sześć lat temu pomogliśmy przyspieszyć przejście do przetwarzania klient-serwer. Teraz będziemy kierować podobnymi przemianami u klientów, którzy dzięki przetwarzaniu w chmurze obniżą koszty i podniosą innowacyjność _ - powiedział Steve Felice, prezes firmy Dell, konsumentów oraz małych i średnich przedsiębiorstw podział.

Cloud computing może pomóc firmom w obniżeniu kosztów przechowywania danych, przez dostarczanie oprogramowania, przechowywanie danych i inne usługi dla klientów za pośrednictwem internetu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t18825.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dell;sprzeda;fabryke;komputerow;w;lodzi,182,0,441782.html) Dell sprzeda fabrykę komputerów w Łodzi? Powodem tej decyzji może być brak pieniędzy z pomocy publicznej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t43317.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/unia;zgadza;sie;na;przejecie;fabryki;della,136,0,683400.html) Unia zgadza się na przejęcie fabryki Della Zatrudniającą 1900 pracowników fabrykę w Łodzi uruchomiono w listopadzie 2007 r..
business news
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)