Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gerard depardieu
06.01.2013 08:48

Depardieu otrzymał rosyjski paszport. Obejmował się z Putinem

Nasiliły się pogłoski na temat jego możliwej przeprowadzki do Rosji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Francuski aktor Gerard Depardieu wczoraj wieczorem spotkał się w czarnomorskim Soczi z prezydentem Rosji Władimirem Putinem i otrzymał rosyjski paszport - poinformował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Do tego _ krótkiego spotkania _ doszło w rezydencji prezydenta - sprecyzował rzecznik. Pytany o to, czy Depardieu otrzymał paszport z rąk Putina, Pieskow zaprzeczył. Rzecznik Kremla dodał, że w trakcie obiadu Putin i Depardieu omówili perspektywy dystrybucji w Rosji filmu _ Rasputin _ w którym francuski aktor zagrał główną rolę. Depardieu opowiedział również o swoich planach artystycznych na przyszłość.

Kanał Pierwszy rosyjskiej telewizji pokazał zdjęcia, na których widać jak prezydent i artysta obejmują się.

Zobacz jak Putin witał francuskiego aktora

W czwartek poinformowano, że decyzją Putina francuski gwiazdor otrzymał rosyjskie obywatelstwo. Kreml podkreślił zasługi Depardieu dla kultury i kinematografii rosyjskiej.

64-letni aktor w liście wyraził zadowolenie z tej decyzji i zapewnił o sympatii dla Putina. Wychwalał także rosyjską demokrację, czym wywołał falę krytyki, również w Rosji. _ Nigdy nie zapomnimy i nie wybaczymy tego zdania: _ to wielka demokracja _ _ - powiedział w radiu Echo Moskwy dziennikarz Matwiej Ganapolski.

Od chwili otrzymania przez Depardieu rosyjskiego obywatelstwa nasiliły się pogłoski na temat możliwej przeprowadzki aktora do Rosji. Rosyjskie i ukraińskie media informowały także o pobycie Depardieu na Ukrainie w piątek, kiedy to w rzeczywistości przebywał we Francji - poinformowała francuska agencja.

Gerard Depardieu od niedawna jest zameldowany w belgijskiej wiosce Nechin tuż przy granicy z Francją. Zamierzał znaleźć tam schronienie przed 75-procentowym podatkiem, który mieliby płacić Francuzi zarabiający ponad milion euro rocznie. Dotknięty krytyką tej decyzji, w tym z ust premiera Francji, aktor postanowił zrzec się francuskiego obywatelstwa, co wywołało jeszcze większą krytykę. Ostatecznie Rada Konstytucyjna uchyliła projekt ustawy o podatku. Przed kilkoma dniami Depardieu oświadczył, że mimo to nie zmieni swojej decyzji.

20 grudnia Putin na dorocznej konferencji prasowej oświadczył, że jest gotów przyznać aktorowi rosyjski paszport, jeżeli ten wyrazi takie życzenie. Dzień po Putinie premier Dmitrij Miedwiediew zaprosił francuskiego gwiazdora do Rosji, zapewniając, że jej władze nie zamierzają zmieniać podatku dochodowego wynoszącego 13 proc.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowa propozycja dla Depardieu. Kolejny kraj... Francuski aktor Gerard Depardieu, który otrzymał rosyjskie obywatelstwo, może odwiedzać Republikę Białoruś bez wizy.
Filozof o Depardieu: Jest mi wstyd za niego Andree Glucksmann zarzucił aktorowi utrzymywanie kontaktów z prezydentem Czeczenii i branie od niego pieniędzy, a także to, że uzyskał paszport rosyjski dzięki nadzwyczajnej interwencji Putina.
Gerard Depardieu ucieka przed podatkami Jak zauważają francuskie media, przypadek Depardieu wpisuje się w exodus francuskich krezusów, wywołany nowymi obciążeniami podatkowymi wprowadzonymi przez socjalistyczny rząd Jean-Marca Ayrault.
Tagi: gerard depardieu, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prawo, najważniejsze, wiadmości, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz