Notowania

panasonic
13.02.2009 14:50

Desperacja w Panasonic. Załoga kupuje sprzęt swojej firmy

Każdy pracownik ma wydać na produkty Panasonica 1000 funtów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Każdy pracownik ma wydać na sprzęt własnej firmy 1000 funtów.

Brytyjski serwis _ TimesOnline _ wyjaśnia, że koncern dał swoim pracownikom czas do końca czerwca. Do tego czasu muszą wybrać się na zakupy bez względu na to, czy potrzebują nowego sprzętu, czy też nie.

Times podkreśla, że nowatorski pomysł japońskiego koncernu ma być receptą na fatalne wyniki sprzedaży. _ - Nikt już dzisiaj nie chce nowych lodówek, a góra niesprzedanych telewizorów rośnie każdego dnia - _ obrazowo tłumaczy Times fatalną sytuację na rynku.

Warto podkreślić, że pomysł Panasonica nie jest jednak odosobniony. W Toyocie działa _ ochotniczy _ program, którego uczestnicy - 2 tysiące przedstawicieli kadry kierowniczej - zobowiązało się kupić nową toyotę. Prezes Fujitsu natomiast rozesłał 100 tysięcy e-maili do pracowników. Uprzejmie w nich sugeruje, że firmie będzie bardzo miło, gdyby pracownicy nieco chętniej niż dotąd kupowali komputery i telefony. Oczywiście własnej produkcji.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
Tagi: panasonic, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz