Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
tłum. Robert Susło
|

Deutsche Bank przegrywa w Las Vegas

0
Podziel się:

Na inwestycjach w hotele i kasyna bank stracił już pół miliarda euro.

Deutsche Bank przegrywa w Las Vegas
(ChodHound/CC/Flickr)

Finansując zakończone niepowodzeniem prestiżowe projekty, Deutsche Bank _ odziedziczył _ hotele i kasyna. Teraz bank zmuszony jest zamknąć hotel Ritz-Carlton w Las Vegas.

Las Vegas, miasto hazardu, nie przyniosło szczęścia Deutsche Bank. Po stracie ponad 500 mln euro na kupionym w stanie surowym kasynie Cosmopolitan bank będzie musiał teraz zamknąć luksusowy hotel Ritz-Carlton Lake Las Vegas.

_ - Kryzys gospodarczy miał znaczący wpływ na działalność hotelu _, powiedział rzecznik hotelu potwierdzając doniesienia z Las Vegas. Bank wstrzymuje finansowanie bieżącej działalności hotelu i zamknie go drugiego maja. Spodziewane jest, że luksusowy hotel z 350 pokojami, w którym zatrzymywały się gwiazdy jak Liz Taylor i Michael Jackson, zostanie sprzedany. _ Będziemy obserwować rynek _, powiedział rzecznik banku.

ZOBACZ TAKŻE: Gasną neony Las Vegas
Kryzys gospodarczy poważnie dotknął Las Vegas. Obłożenie hoteli podczas ubiegłej zimy było o dziesięć procent mniejsze niż przed kryzysem. Przy czym dużej roli nie odgrywa tu wyłącznie to, że Amerykanie przeznaczają na hazard coraz mniej pieniędzy. Wiele firm zrezygnowało z organizacji imprez pracowniczych w Las Vegas obawiając się negatywnych komentarzy w mediach. Hotelarze nazywają to _ efektem AIG _.

Największy amerykański ubezpieczyciel naraził się na krytykę, kiedy w 2008 roku, po uratowaniu koncernu za pieniądze podatników, zorganizował w Las Vegas seminaria dla najlepszych menadżerów i brokerów firmy. _ Demonizacja takich spotkań ciężko nas dotknęła. Żadne z innych miast nie musiało się z tego usprawiedliwiać _, mówi Vivian Deuschl, rzeczniczka hotelu.

W czasach boomu na amerykańskim rynku nieruchomości Deutsche Bank zaangażował się w finansowanie kilku prestiżowych projektów w Las Vegas. Po pęknięciu bańki i wybuchu kryzysu finansowego z wierzyciela bank stał się mimowolnie właścicielem. W lutym 2008 r. bank przejął za kwotę jednego miliarda dolarów znajdujące się w budowie kasyno Cosmopolitan.

Na spadek wartości znajdującego się w stanie surowym obiektu miał wpływ nie tylko spadek frekwencji gości w Las Vegas. Na nadmiar złego budynek został zalany wodą. Po odpisach w wysokości 500 mln euro w kwietniu 2009 r., w czwartym kwartale dokonano ponownie korekty wartości o 75 mln euro. Otwarcie kasyna zaplanowano na jesień 2010 r.. _ Przez długi czas będzie to ostatni z oddanych nowych obiektów w Las Vegas, a nowe obiekty przyciągają zazwyczaj najwięcej gości _, demonstruje swoje przeświadczenie Stefan Krause, dyrektor finansowy Deutsche Bank.

Po planowanym zamknięciu hotelu Ritz-Carlton bank nie spodziewa się żadnych innych obciążeń wyników za rok 2010. _ Bank utworzył już rezerwy w 2009 roku _, powiedział rzecznik banku.

Kwestią otwartą pozostaje wycofanie się banku z finansowania kasyna Fontainebleau. Inwestorzy wnieśli już w tej sprawie pozew. Zarzucają bankowi, że próbuje w ten sposób pozbyć się konkurencji dla kasyna Cosmopolitan. Deutsche Bank skomentował dotychczas tych zarzutów.

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)