Notowania

deutsche post
12.11.2008 06:27

Deutsche Post tnie koszty. 9,5 tys. osób straci pracę

Firma redukuje zatrudnienie w DHL Express w USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Deutsche Post zwolni 9500 pracowników DHL Express w USA i zmniejszy skalę swojej działalności za Oceanem.

Cytowani przez BBC przedstawiciele DP poinformowali, że zrezygnują z operacji wewnątrzkrajowych w USA. Dotyczy to zarówno dostarczania towarów i przesyłek drogą lotniczą jak i przy pomocy transportu samochodowego.

Decyzja o redukcji zatrudnienia to kolejny element ograniczania działalności w USA. Od początku roku z DHL Express w USA zwolniono już 5400 osób. Teraz zatrudnionych w firmie jest ok. 18 tys. pracowników.

Cięcia będą kosztować firmę ok. 3 mld euro , ale DP spodziewa się, że za ich sprawą koszt działalności w USA spadnie z blisko 5,5, mld dolarów do niecałego miliarda.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Deutche Post ma nowego szefa ]( http://news.money.pl/artykul/deutche;post;ma;nowego;szefa,255,0,322303.html )
* [ Deutsche Post chce zatrudnić Polaków ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/deutsche;post;chce;zatrudnic;polakow,112,0,242544.html )
* [ DHL - reklama, która podoba się wszystkim ]( http://manager.money.pl/strategie/spoty/artykul/dhl;-;reklama;ktora;podoba;sie;wszystkim,232,0,347880.html )

Redukcje w USA to element planu restrukturyzacji całej grupy Deutsche Post. Firma spodziewa się, że w ten rok zamknie się stratą ok. 1,2 mld euro, a w przyszłym strata zmniejszy się do 700 mln euro.

ZOBACZ REPORTAŻ O REDUKCJI DHL EXPRESS W USA (ang.):

Tagi: deutsche post, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz