Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
niemcy
18.03.2008 09:02

Deutsche Telekom kupuje akcje greckiego operatora

Deutsche Telekom zamierza nabyć kolejny pakiet akcji Hellenic Telecommunications Organization.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Koncern Deutsche Telekom poinformował, że będzie chciał nabyć kolejny pakiet akcji Hellenic Telecommunications Organization (OTE).

Przedsiębiorstwo chciałoby kupić tyle udziałów, by mieć decydujący głos, jednak zastrzega, że nie ma zamiaru przejmować OTE w całości.

Już w tej chwili Deutsche Telekom zawarł z funduszem inwestycyjnym Marfin Investment Group Holdings umowę, na podstawie której odkupi 20 proc. _ Na zdjęciu wiceprezes holdingu inwestycyjnego Marfin Andreas Vgenopoulos. _ udziałów w OTE za kwotę około 2,5 miliarda euro. Niemcy rozpoczynają też rozmowy z greckim rządem, największym udziałowcem OTE, na temat przyszłego zwiększenia swojego stanu posiadania.

Dwadzieścia procent nie zadowala Deutsche Telekom do tego stopnia, że koncern oświadczył, iż transakcja z Marfin Investment nie dojdzie do skutku, jeśli Ateny nie wydadzą zgody na przyszłe zwiększenie udziałów DT w OTE.

Grecki skarb państwa jest w posiadaniu 28,03 proc. udziałów w OTE. Od ponad roku szuka strategicznego inwestora. W odpowiedzi na ofertę Deutsche Telekom ministrowie finansów George Alogoskoufis i komunikacji Costis Hadzidakis stwierdzili, że propozycja Niemców jest "kompatybilna z rządowymi planami wobec OTE".

Tagi: niemcy, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz