Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Disney rośnie w siłę. Odkupuje studio Lucasa

0
Podziel się:

Disney, prawdziwy gigant w branży filmowej, wcześniej kupił wytwórnie Pixar za 7,4 mld dolarów i Marvel za 4,2 mld.

Disney rośnie w siłę. Odkupuje studio Lucasa
(AP/Fotolink/East News)
bFfjBHvV

Lucasfilm, studio filmowe George'a Lucasa, twórcy filmów z serii _ Gwiezdnych wojen _, zostało kupione przez Walt Disney Co. za 4,05 mld dolarów. Cena transakcji obejmuje również prawa do nazwy i znaku towarowego _ Gwiezdnych wojen _.

Informując o transakcji Lucas powiedział: _ Nadszedł czas abym przekazał "Gwiezdne wojny" nowemu pokoleniu filmowców _. Lucas pozostanie największym indywidualnym udziałowcem wytwórni z 2,2 proc. udziałów.

Wbrew zapowiedziom Lucasa, że nie planuje dalszych filmów z tej serii, Disney oświadczył, że zamierza wyprodukować siódmy epizod _ Gwiezdnych wojen _ w 2015 r. Później mają ukazać się na ekranach kolejne epizody - ósmy i dziewiąty.

bFfjBHvX

Ostatnim filmem z serii _ Gwiezdnych wojen _ wyprodukowanym przez studio Lucasa była _ Zemsta Sithów _ z 2005 r.

Lucas ma pozostać _ kreatywnym konsultantem _ zapowiadanych filmów chociaż w jednym z ostatnich wywiadów powiedział, że zdecydował się na sprzedaż bo chce się wycofać z głównego nurtu przemysły filmowego.

Disney, prawdziwy gigant w branży filmowej, wcześniej kupił wytwórnie Pixar za 7,4 mld dolarów i Marvel za 4,2 mld.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejna część głośnego horroru już wkrótce Inspirowany grą komputerową horror doczekał się kontynuacji. Do kin trafi już w listopadzie.
Nie tylko Berlin, Wenecja i Cannes. Zobacz festiwal filmowy w Wiedniu Wiedeńskie Viennale, ze swoją 50-letnią historią, należy do najbardziej prestiżowych festiwali filmu w Europie.
Nominacja do Oscara może zawstydzić Elle Fanning, 14-letnia gwiazdka filmu Ginger and Rosa obok m.in. Marion Cotillard i Keiry Knightley jest jedną z aktorek nominowanych do Oscara 2013.
bFfjBHwy
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)