Notowania

boeing
24.04.2013 17:44

Dobre wyniki firmy Boeing mimo kłopotów z Dreamlinerem

Mimo kłopotów z dreamlinerem ten największy na świecie producent wielkich samolotów, od początku roku zarobił...

Podziel się
Dodaj komentarz
(gusioo/ CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

*Firma Boeing poinformowała o wynikach finansowych za I kwartał bieżącego roku. Ten największy na świecie producent wielkich samolotów zarobił 1,11 mld dolarów, czyli 1,73 dol. za jedną akcję, pomimo problemów z samolotem Boeing 787 Dreamliner. *

Kierownictwo Boeinga zapowiedziało, że liczy na dobre wyniki finansowe i realizację założonych dostaw co najmniej 60 modeli 787. Produkcja samolotów jest kontynuowana, a w maszynach montowane są zmodyfikowane akumulatory. Firma dostarczyła w I kwartale br. 137 samolotów, przyspieszając produkcję modelu 737 i 777 z powodu wstrzymania dostaw 787.

_ - Naszym obecnym priorytetem jest wznowienie dostaw dreamlinerów do naszych klientów _ - powiedział prezes koncernu Jim McNerey.

Eksploatację dreamlinerów wstrzymano bezterminowo 16 stycznia, po incydentach z dwoma samolotami tego typu - w jednym przypadku był to pożar litowych akumulatorów jonowych, a w drugim ich dymienie. W ramach poprawek konstrukcyjnych akumulatory zaopatrzono w dodatkowe osłony ognioodporne. Ponadto miejsca ich zamontowania wyposażono w system wentylacyjny, automatycznie usuwający na zewnątrz samolotu dym i toksyczne opary.

Przerwa w lotach 787 kosztowała firmę Boeing około 600 mln dol. Uziemienie samolotów zmusiło niektóre linie lotnicze do leasingowania maszyn zastępczych. Wiele firm lotniczych zapowiedziało, że będzie się ubiegało o odszkodowania od Boeinga, co może znacznie pomnożyć straty koncernu.

Czytaj więcej w Money.pl
Już wiadomo kiedy polecą dreamlinery - _ Boeing potrzebuje czasu na naprawę akumulatorów każdego uziemionego dreamlinera _ - poinformował wiceprezes koncernu Larry Loftis.
Przełomowa decyzja w sprawie Dreamlinerów Eksploatację 50 przekazanych dotąd użytkownikom maszyn Boeing 787, wstrzymano bezterminowo w styczniu po incydentach z dwoma samolotami tego typu.
Dreamlinery bezpieczne? "Nie zapłoną" Przedstawiciele amerykańskiego koncernu Boeing Co. zapewniali dzisiaj w Tokio, że samoloty 787 Dreamliner są całkowicie bezpieczne, nie ma zagrożenia zapalenia się akumulatorów.
Tagi: boeing, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz