Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dolby utworzy we Wrocławiu centrum badawczo-rozwojowe

0
Podziel się:

We Wrocławiu będą prowadzone prace przy adaptacji technologii Dolby do komórek, tabletów, odtwarzaczy blu-ray z dostępem do internetu.

Dolby utworzy we Wrocławiu centrum badawczo-rozwojowe
(smarles/sxc.hu)
bEILgvYR

Firma Dolby Laboratories z USA wybrała Wrocław na siedzibę swego centrum badawczo-rozwojowego, które będzie adaptować nowe technologie Dolby m.in. do telefonów komórkowych, tabletów lub odtwarzaczy. Centrum ruszy we wrześniu i ma zatrudniać około 100 osób.

Jak poinformował podczas konferencji prasowej Mike Rockwell z Dolby Laboratories, początkowo głównym zadaniem zespołu we Wrocławiu będzie adaptowanie technologii Dolby do takich urządzeń jak: telefony komórkowe, tablety, odtwarzacze blu-ray z dostępem do internetu.

Dodał, że Dolby ma już gotowy polski zespół zarządzający, ale wciąż poszukuje dodatkowych pracowników. Rockwell wyjaśnił, że firma zdecydowała się umieścić swoje centrum we Wrocławiu z kilku powodów: jest tu wielu utalentowanych inżynierów, miasto ma dobrą lokalizację w Europie, jest dużym centrum kulturalnym i biznesowym, swoje oddziały ma tu już wiele wiodących firm z branży technologicznej. Przedstawiciele Dolby wybrali Wrocław spośród 13 branych pod uwagę europejskich lokalizacji.

bEILgvYT

Według Iwony Chojnowskiej-Haponik, dyrektor Departamentu Obsługi Inwestora w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, pozyskanie tej firmy jest bardzo korzystne dla Polski. Chojnowska-Haponik dodała, że agencja od jakiegoś czasu zabiegała o Dolby.

Zadowolenia nie ukrywał Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, który powiedział, że Amerykanie to bardzo dobrzy pracodawcy, bo są otwarci i chętnie dzielą się swoimi nowymi technologiami. Zatem nasza kadra - według prezydenta - zatrudniona w firmie bardzo na tym skorzysta i wiele się nauczy.

- _ Bardzo się cieszę, że Dolby wybrało Wrocław na siedzibę nowego centrum badawczo-rozwojowego. Jesteśmy miastem, które inwestuje w swoją przyszłość i szybko stajemy się ośrodkiem centralnym dla wielu wiodących globalnych firm. Staramy się, by przyszłość Wrocławia opierała się na wiedzy _ - mówił Dutkiewicz.

Dodał, że firma podpisze umowę o współpracę z Politechniką Wrocławską, aby uczelnia mogła na stałe współpracować z Dolby, gdzie przyszli inżynierowie mogliby odbywać praktyki czy staże.

bEILgvYZ

Spółka Dolby Wrocław będzie wchodziła w skład infrastruktury Dolby obejmującej ponad 30 oddziałów na całym świecie, które zajmują się tworzeniem innowacyjnych rozwiązań służących emisji dźwięku w elektronicznych urządzeniach audio i video.

Firma Dolby Laboratories została założona w 1965 r. i jest znana m.in. ze standardu Dolby Digital i systemu dźwięku surround.

O inwestycjach zagranicznych w Polsce czytaj w Money.pl
Tutaj w styczniu ubyło ponad miliard złotych Saldo zagranicznych inwestycji bezpośrednich w Polsce w styczniu było ujemne i wyniosło 324 mln euro.
Jest szansa na 42 tysiące miejsc pracy Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych prowadzi 159 inwestycji o łącznej wartości ponad 6 miliardów euro.
Będzie kryzys? Ta tendencja temu przeczy PAIiIZ prognozuje, że przyszły rok może nie będzie gorszy pod względem napływu inwestycji zagranicznych od mijającego.
bEILgvZu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)