Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kapitał ludzki
23.04.2013 06:15

Dostali nagrody, bo stawiają na pracowników

W tegorocznej edycji programu Inwestor w Kapitał Ludzki nagrody otrzymało 12 firm. - Nagrodzeni to pracodawcy, którzy budują biznes, inwestując w kadry - powiedział podczas gali profesor Czesław Szmidt.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lisegagne/iStockphoto)

12 przedsiębiorstw zostało nagrodzonych w tegorocznej edycji programu _ Inwestor w Kapitał Ludzki _. Jego laureaci przyczyniają się do poprawy warunków pracy oraz stawiają na rozwój pracowników.

Prowadzący galę prorektor Akademii Leona Koźmińskiego prof. Czesław Szmidt podkreślił, że nagrodzone firmy to pracodawcy _ szczególnie stabilni, wiarygodni, rozwijający swoje przedsiębiorstwa z sukcesami _. Firmy te - jak zaznaczył - _ budują swój biznes, inwestując w kadry _.

Szmidt wskazał, że laureaci prowadzą politykę personalną na najwyższym poziomie i charakteryzują się stabilnością zatrudnienia. Ponadto - ja mówił - działy HR w tych przedsiębiorstwach, zajmujące się m.in. rekrutacją, zwracają szczególną uwagę na motywowanie i szkolenia pracowników, a także na dobrą atmosferę pracy.

Autorem programu _ Inwestor w Kapitał Ludzki _ jest Fundacja Obserwatorium Zarządzania, która zajmuje się problemami przedsiębiorczości, wdrażania innowacji oraz edukacji ekonomicznej społeczeństwa i biznesu. Firmy mogą posługiwać się godłem _ Inwestor w Kapitał Ludzki _ przez cały rok. Wyróżnienia te są przyznawane od 12 lat.

Ekspert Projektów Badawczych w Fundacji Obserwatorium Zarządzania Magdalena Turalska zapowiedziała podczas gali, że w kolejnych edycjach programu będą również nagradzane firmy, które działają na rzecz osób powyżej 50. roku życia, wspierają młodych ludzi wchodzących na rynek pracy, a także promują programy prorodzinne w przedsiębiorstwach.

Prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego Bożena Gargas zwróciła uwagę, że wyróżnione firmy dbają o _ ergonomiczne miejsca pracy _, czyli takie, które minimalizują niekorzystny wpływ pracy na stan zdrowia pracownika. _ Liczne badania wskazują, że stosowanie zasad ergonomii w biurze jest bezpośrednio związane z efektywnością pracy poszczególnych pracowników oraz całej organizacji. To wpływa na sytuację finansową firmy poprzez zwiększenie jakości, efektywności, wydajności pracy, zmniejszenie kosztów absencji, a tym samym kosztów działania całej firmy. To powoduje także wzrost motywacji do pracy, lojalności wobec pracodawcy, a nawet kreatywnego myślenia pracowników _ - zaznaczyła Gargas.

Dodała, że _ inwestycja w ergonomiczne stanowisko pracy jest dobrą lokatą kapitału, która pozwala na obniżenie liczby zachorowań związanych z pracą i zwiększenie wydajności pracowników _.

Ekspert w Departamencie Dialogu Społecznego i Stosunków Pracy PKPP Lewiatan Monika Zakrzewska podkreśliła ponadto, że _ pracownikowi nie wystarczy dać tylko wynagrodzenie, ale musi on dobrze się czuć w firmie _.

Nagrodzone firmy to: Bank BPH, GE Capital; Hitachi Data Systems; Kanlux SA; Koleje Mazowieckie; Nokia Siemens; Nordea Bank Polska; Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System; OSTC Poland; Parker Hannifin Sales Poland; Provident Polska SA; Qubus Hotel Management; TA Hydronics.

Czytaj więcej w Money.pl
Firma może śledzić co robią podwładni? Pracodawcy kontrolując pracowników przy użyciu monitoringu muszą pamiętać o ochronie dóbr osobistych oraz o przestrzeganiu prawa do prywatności.
Pracownicy rujnują firmy _ Jaki samochód pokona dwudziestocentymetrowy krawężnik na pełnym gazie? Służbowy. _ Takie zagadki bawią pracowników, którzy udowadniają, że nawet firmowe Tico może być jak rasowa terenówka.
W Kolnie będą produkować wiatraki Warszawska spółka Rotor chce produkować siłownie wiatrowe w fabryce, która stanie w Parku Inwestycyjnym Kolno. Firma wybuduje tam zakład produkcyjny oraz laboratorium badawcze.
Tagi: kapitał ludzki, firma, business news, manager, strategie, zarządzanie, czołówki, marketing i zarządzanie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz