Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dreamliner LOT-u w Chicago. Uziemiono wszystkie samoloty

0
Podziel się:

Według ekspertów, awaria na pokładach groziła pożarem. Co dalej z polskimi pasażerami?

Dreamliner LOT-u w Chicago. Uziemiono wszystkie samoloty
(PAP/EPA/KAMIL KRZACZYNSKI)
bESTYVvV

Odbywający swój pierwszy transatlantycki rejs Boeing 787 Dreamliner w barwach PLL LOT przyleciał wczoraj do Chicago. Po decyzji władz USA o uziemieniu wszystkich maszyn tego typu odwołano jego powrót do Polski.

[aktualizacja 8:32]

Niedawno dotarła do nas także informacje, że uziemiony został również drugi Dreamliner LOT-u. Linie w ten sposób realizują zalecenia amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa. Rzecznik przewoźnika Marek Kłuciński przyznaje, że jest to działanie prewencyjne.

bESTYVvX

Dreamliner LOT-u, który przyleciał przedwczoraj wieczorem z Warszawy, zostanie poddany inspekcji. Na razie nie wiadomo, kiedy będzie mógł opuścić chicagowskie lotnisko O'Hare.

Amerykański Federalny Urząd ds. Lotnictwa (FAA) czasowo uziemił w środę wszystkie samoloty Boeing 787 Dreamliner z powodu usterki akumulatora, stwarzającej potencjalne zagrożenie pożarem.

Jak podał FAA, w USA uziemiono wszystkie Dreamlinery. Rozporządzenie dotyczące bezpieczeństwa wymaga od linii lotniczych wstrzymanie lotów dreamlinerów, najnowszych maszyn produkowanych w zakładach Boeinga. Urząd dodał, że wraz z producentem oraz przewoźnikami opracowuje działania dopuszczające maszyny 787 do powrotu na niebo _ w sposób jak najszybszy i jak najbardziej bezpieczny _.

W USA sześć dreamlinerów lata w barwach United Airlines.

bESTYVwd

Wcześniej kolejna już awaria baterii wymusiła awaryjne lądowanie dreamlinera w Japonii. Dwie linie lotnicze w tym kraju wstrzymały loty wszystkich samolotów tego typu.

Czytaj więcej w Money.pl
Chicago: znaleźli 18 ludzkich głów. Na lotnisku Niecodzienna przesyłka dotarła na lotnisko O'Hare z Rzymu samolotem niemieckich linii lotniczych Lufthansa tydzień przed świętami Bożego Narodzenia.
Kolejna groźna awaria w Dreamlinerze Do wycieku paliwa doszło w Boeingu 787 Dreamliner japońskich linii Japan Airlines, który ruszał właśnie do startu z Bostonu do Tokio - informuje telewizja CNN.
Chicago jak za Capone? 500 zamordowanych To najwyższa liczba zabójstw od 2008 roku. Burmistrz Rahm Emanuel i komendant policji Gary McCarthy zapewniają, że jednoczą siły, lecz na rezultaty trzeba poczekać.
bESTYVwy
business news
strategie firm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)