Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dreamliner PLL LOT poleciał do Pragi

0
Podziel się:

Samolot wystartował z Lotniska Chopina o godz. 8. rano. Z Pragi odleciał do Warszawy ok. 10 rano z ok. 150 pasażerami na pokładzie, do Warszawy doleciał po godz. 11.

Dreamliner PLL LOT poleciał do Pragi
(Dave Sizer/CC/Flickr)
bFgjYtsR

Pierwszy Boeing 787 Dreamliner we flocie PLL LOT udał się w swój pierwszy rejs komercyjny z pasażerami - poinformowała spółka. Lot do stolicy Czech trwał niecałą godzinę. Na pokładzie maszyny było 175 pasażerów.

Samolot wystartował z Lotniska Chopina o godz. 8. rano. Z Pragi odleciał do Warszawy ok. 10 rano z ok. 150 pasażerami na pokładzie, do Warszawy doleciał po godz. 11.

Jak poinformowała spółka rejsem do Pragi LOT rozpoczął cykl promocyjnych rejsów po Europie, podczas których Dreamliner odwiedzi dziewięć miast europejskich, oprócz Pragi będzie to Londyn, Wiedeń, Monachium, Frankfurt, Hanower, Kijów, Budapeszt oraz Brukselę.

bFgjYtsT

W pierwszą podróż za Atlantyk Dreamliner LOT-u uda się 16 stycznia 2013 roku do Chicago. Następny rejs będzie do Toronto 1 lutego 2013 roku. 3 lutego pasażerowie polecą Dreamlinerem do Nowego Jorku, a do Pekinu miesiąc później - 3 marca 2013 roku.

LOT odebrał pierwszy z ośmiu zamówionych Dreamlinerów w połowie listopada br. Drugi egzemplarz LOT ma otrzymać na początku stycznia 2013 r., trzeci w końcu stycznia, czwarty na początku lutego, a piąty z początkiem marca. Kolejne trzy samoloty mają być dostarczone w latach 2014-2015. Polski przewoźnik, jako pierwszy w Europie włączył tę maszynę do swojej floty. W swój pierwszy komercyjny rejs z pasażerami Dreamliner PLL LOT poleci 14 grudnia z Warszawy.

Czytaj więcej w Money.pl
LOT pierwszym takim przewoźnikiem w Europie Pierwszy Boeing 787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT może wykonywać komercyjne rejsy z pasażerami oraz z cargo.
"To wielki dzień dla LOT-u, ale też dla Polski" Podczas uroczystego powitania samolotu w czwartek po południu prezes Piróg powiedział, że odebranie maszyny to jedno z tych wydarzeń, które zapisze się w ponad 80-letniej historii przewoźnika.
LOT dostał nowy samolot i eskortę F-16 Polski przewoźnik stał się pierwszą europejską linią lotniczą, mającą we flocie tego typu maszynę.
bFgjYttu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)