Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
boeing
27.08.2009 18:14

Dreamliner wystartuje w tym roku. Wreszcie

Boeing ma nadzieję, że zrealizuje pierwsze dostawy nowego samolotu w ostatnim kwartale 2010 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(markjhandel/CC/fllickr)

*Pierwszy lot pasażerskiego Boeinga 787 Dreamliner odbędzie się przed końcem 2009 roku - ogłosił amerykański koncern. Boeing Co. *

Firma ma nadzieję, że będzie w stanie zrealizować pierwsze kontrakty na dostawę nowego modelu samolotu w ostatnim kwartale 2010 roku.

Projekt 787 Dreamliner jest już opóźniony o prawie dwa lata i wcześniej wielokrotnie był przekładany.

Prezes firmy Jim McNerney powiedział, że dodatkowy czas pozwoli doprowadzić do końca wszystkie prace. _ - Szczegóły projektu i plan wdrożeniowy są już prawie gotowe, załoga przygotowuje samoloty do modyfikacji i testów _ - dodał McNerney, cytowany przez BBC.

Opóźnienie wynikało z potrzeby modyfikacji m.in. bocznej części kadłuba, która - jak się okazało - wymagała wzmocnienia.

Boeing 787 Dreamliner został po raz pierwszy pokazany w lipcu 2007 roku i jest pierwszym kompletnie nowym modelem firmy od 1995 roku.Boeing Co. planuje w 2013 r. produkcję modelu 787 Dreamliner na poziomie 10 sztuk miesięcznie. W zeszłym miesiącu Boenig ogłosił, że otrzymał już 850 zamówień na nowy model samolotu.

Jedną z linii lotniczych, która złożyła już zamówienie na nowe boeingi jest polski Lot, który zakupi 8 maszyn tego typu.

Model 787 Dreamliner jest bardzo ważny dla amerykańskiej firmy w jej rywalizacji z francuskim Airbusem. Aby uczynić samolot znacznie lżejszym od tradycyjnych aluminiowych modeli, do jego produkcji użyto włókien węglowych oraz znacząco zmniejszono zużycie paliwa.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: boeing, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz