Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dreamlinery linii ANA uziemione. Do kiedy?

0
Podziel się:

Boeingi 787 należące do japońskich linii All Nippon Airways (ANA) zostaną uziemione przynajmniej do końca maja.

Dreamlinery linii ANA uziemione. Do kiedy?
(AP/Fotolink/East News)
bEUmfAzV

Boeingi 787 należące do japońskich linii All Nippon Airways (ANA) zostaną uziemione przynajmniej do końca maja - poinformował dzisiaj przewoźnik, w którego posiadaniu jest 17 Dreamlinerów, czyli jedna trzecia światowej floty.

Loty tych maszyn były zawieszone od 16 stycznia z powodu awarii związanych z akumulatorami. Linie ANA poinformowały, że od końca marca do końca maja odwołanych będzie 1714 dodatkowych lotów, w tym 464 rejsy międzynarodowe (m.in. z Tokio do Seulu, Seattle i Frankfurtu nad Menem). W tym czasie, na przełomie kwietnia i maja, przypada w Japonii tzw. złoty tydzień, czyli okres dni wolnych będących okazją do wyjazdów.

Oznacza to, że od czasu dwóch poważnych awarii Dreamlinerów w Japonii i USA linie ANA anulują w sumie ok. 3,6 tys. lotów, w tym 939 na trasach międzynarodowych.

bEUmfAzX

W piątek Boeing przedstawił amerykańskiemu Federalnemu Urzędowi Lotnictwa (FAA) swój plan rozwiązania problemów z akumulatorami litowo-jonowymi w Dreamlinerach, mimo że wciąż nie ustalono, co było przyczyną przegrzania się tych akumulatorów w dwóch maszynach.

Według źródeł agencji Reutera propozycja przewiduje umieszczenie materiału izolacyjnego między ogniwami oraz mocniejsze obudowy ze stali nierdzewnej i wyposażone w przewód wentylacyjny, umożliwiający odprowadzenie płomieni poza samolot, gdyby znów miało dojść do zapalenia się akumulatora.

Boeing nie proponuje zrezygnowania z akumulatorów litowo-jonowych i nie pracuje nad alternatywnym rozwiązaniem - twierdzą te źródła.

Eksploatację 50 przekazanych dotąd użytkownikom maszyn Boeing 787 wstrzymano bezterminowo w połowie stycznia; trwa ustalanie przyczyn usterek w akumulatorach. Nie latają również dwa Dreamlinery będące w posiadaniu Polskich Linii Lotniczych LOT.

bEUmfAAd
Czytaj więcej w Money.pl
Co dalej z Dreamlinerami? Nowe decyzje Amerykanie wykryli, że przeładowanie akumulatorów, to nie jedyna przyczyna usterek w samolotach.
Połowa Dreamlinerów na świecie uziemiona Jako pierwsi o wstrzymaniu lotów zdecydowali amerykanie. Po nich na ten krok zdecydowały się Japonia, Indie i Chile.
Wszystkie Dreamlinery uziemione w USA Według ekspertów, awaria na pokładach groziła pożarem. Co dalej z polskimi pasażerami?
bEUmfAAy
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)