Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dreamlinery na świecie. Połowa z nich jest uziemiona

0
Podziel się:

Jako pierwsi o wstrzymaniu lotów zdecydowali amerykanie. Po nich na ten krok zdecydowały się Japonia, Indie i Chile.

Dreamlinery na świecie. Połowa z nich jest uziemiona
(guerric/CC BY-NC-SA/Flickr)
bESUcpit

Stany Zjednoczone, Japonia, Indie i Chile uziemiły, do czasu wydania kolejnej instrukcji, loty swych samolotów Boeing 787 Dreamliner po serii usterek technicznych. Japonia skoncentrowała swoje kontrole na systemach baterii.

Jak pisze agencja AFP oznacza to, że bezterminowo uziemiono ponad połowę z dostarczonych do tej pory 50 Dreamlinerów, w tym 24 japońskie.

Jako pierwszy o wstrzymaniu lotów tego typu maszyn zdecydował wczoraj amerykański Federalny Urząd ds. Lotnictwa (FAA) w związku z awarią baterii. Następnie japońskie ministerstwo transportu zdecydowało o bezterminowym uziemieniu 17 Dreamlinerów należących do przewoźnika ANA i siedmiu będących w posiadaniu linii JAL. Samoloty w japońskiej flocie nie latały już od środy, gdy w czasie lotu krajowego Dreamlinera stwierdzono dym w kabinie pilotów. Maszyna należąca do ANA musiała rano awaryjnie lądować w Takamatsu.

bESUcpiv

Japoński wiceminister transportu Hiroshi Kajiyama powiedział, że w następstwie decyzji FAA Dreamlinery nie będą mogły startować, _ dopóki nie zostanie zapewnione bezpieczeństwo baterii _.

To drugi incydent związany z awarią baterii w tym miesiącu, stwierdzony w maszynach należących do floty japońskich przewoźników. Ponadto w ciągu dwóch tygodni doszło jeszcze do pięciu innych incydentów z udziałem japońskich Dreamlinerów, m.in. wycieku oleju i uszkodzenia przedniej szyby.

Wkrótce po rekomendacji FAA indyjskie władze lotnicze zarządziły wstrzymanie lotów sześciu Dreamlinerów należących do linii Air India. Także chilijskie linie lotnicze LAN ogłosiły uziemienie swoich trzech Boeingów 787 Dreamliner.

Polskie Linie Lotnicze LOT zmuszone były odwołać rejs powrotny swojego Boeinga 787 z USA. Odbywająca swój pierwszy transatlantycki lot maszyna przyleciała wczoraj wieczorem czasu lokalnego z Warszawy do Chicago. Na polecenie władz amerykańskich samolot został uziemiony w związku z usterkami, jakie w ostatnim czasie wykryto w tego typu maszynach.

bESUcpiB
Czytaj więcej w Money.pl
Wszystkie Dreamlinery uziemione w USA Według ekspertów, awaria na pokładach groziła pożarem. Co dalej z polskimi pasażerami?
Kolejna groźna awaria w Dreamlinerze Do wycieku paliwa doszło w Boeingu 787 Dreamliner japońskich linii Japan Airlines, który ruszał właśnie do startu z Bostonu do Tokio - informuje telewizja CNN.
Oto ranking największych firm świata Największym przedsiębiorstwem świata jest brytyjsko-holenderski koncern naftowy Shell, na drugim miejscu amerykański Exxon Mobile, a lider zeszłorocznego rankingu, Wal-Mart spadł na trzecie miejsce.
bESUcpiW
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)