Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dreamlinery uziemione. Odwołują kolejne loty

0
Podziel się:

Linie lotnicze All Nippon Airways mają największą flotę samolotów Boeing 787.

Dreamlinery uziemione. Odwołują kolejne loty
(Dave Sizer/CC/Flickr)
bESjKqNx

Linie lotnicze All Nippon Airways (ANA), które mają największą flotę samolotów Boeing 787 odwołały w piątek kolejnych 78 lotów zaplanowanych na koniec stycznia. W sumie od czasu, gdy zawieszono loty tych maszyn japońskie linie odwołały 459 połączeń.

ANA, która ma 17 z 50 dostarczonych dotychczas przez Boeinga maszyn 787 Dreamliner poinformowały, że odwołane dotychczas loty dotknęły 58 tys. pasażerów. Linie na trasach krajowych i międzynarodowych obsługują miesięcznie około 3,7 mln podróżnych.

W ubiegłym tygodniu ANA oraz Japan Airlines (JAL) z powodu wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa akumulatorów zamontowanych w Dreamlinerach wstrzymały loty wszystkich samolotów tego typu. Swoje samoloty Boeing 787 tymczasowo uziemiły też Stany Zjednoczone, Indie, Chile i Etiopia. Wszystkie rejsy maszyn tego typu wstrzymała również Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA).

bESjKqNz

Amerykański Federalny Urząd ds. Lotnictwa (FAA), który wiąże usterki w Dreamlinerach z przegrzewaniem się akumulatorów litowo-jonowych zainstalowanych w samolocie, poinformował w czwartek, że jego dochodzenie w tej sprawie jest dalekie od zakończenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Drugi dreamliner już dziś przylatuje do Polski Lądowanie na Lotnisku Chopina planowane jest około godziny 15.30 czasu lokalnego.
Dreamliner wylądował! Już jest! Najnowocześniejszy pasażerski samolot świata Boeing 787 Dreamliner w barwach LOT-u wylądował na warszawskim lotnisku Chopina.
bESjKqOa
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)