Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dreamlinery w Polsce. LOT będzie woził klientów Rainbow Tours

0
Podziel się:

Zgodnie z podpisaną umową, począwszy od listopada tego roku, rejsy będą wykonywane z Warszawy bezpośrednio do Bangkoku, meksykańskiego Cancun i Varadero na Kubie - raz w tygodniu.

Dreamlinery w Polsce. LOT będzie woził klientów Rainbow Tours
(guerric/CC BY-NC-SA/Flickr)

PLL LOT przez dwa kolejne sezony zimowe będą wykonywać z Warszawy rejsy czarterowe z klientami biura podróży Rainbow Tours m.in. do Sri Lanki, Tajlandii, RPA, Wietnamu i Kostaryki - zakłada podpisana dziś umowa między przewoźnikiem a biurem podróży.

Wszystkie rejsy czarterowe będą wykonywane samolotem Boeing 787 Dreamliner. LOT wykonywał już takie loty w zakończonym sezonie zimowym. Oprócz kierunków obsługiwanych dotychczas - Kuba, Meksyk, Sri Lanka, Tajlandia - w sezonie zima 2014/15 pojawią się również Republika Południowej Afryki oraz Wietnam, a od listopada 2015 r. również Kostaryka.

Zgodnie z podpisaną umową, począwszy od listopada tego roku, rejsy będą wykonywane z Warszawy bezpośrednio do Bangkoku, meksykańskiego Cancun i Varadero na Kubie - raz w tygodniu, natomiast do stolicy Sri Lanki - Colombo, wietnamskiego Ho Chi Minh (dawnego Sajgonu) oraz Durbanu w RPA - co dwa tygodnie. Pierwszy samolot w nadchodzącym sezonie zimowym poleci 1 listopada do Meksyku.

_ Umowa została podpisana na dwa lata na obsługę nie tylko dotychczasowych kierunków, ale także nowych: RPA i Wietnamu oraz Kostaryki. Wartość tej umowy to 130 mln zł _ - powiedział na konferencji prasowej prezes Rainbow Tours Grzegorz Baszczyński.

W tym czasie LOT-owskie dreamlinery mają wykonać 380 rejsów i przewieźć ponad 90 tys. wczasowiczów Rainbow Tours.

Prezes PLL LOT Sebastian Mikosz podkreślił, że dreamliner umożliwia klientom biura dotarcie do miejsc wypoczynku bezpośrednio, bez przesiadki. _ Lecąc do Sri Lanki podróż w jedną stronę będzie krótsza o ok. 9 godzin. Licząc podróż w dwie strony można zaoszczędzić jeden dzień wakacji _ - powiedział Mikosz.

Jak wskazał prezes przewoźnika, podpisana umowa pozwala spółce na lepsze wykorzystanie samolotów szczególnie z zimie, kiedy to wykonuje się mniej połączeń niż w sezonie letnim. _ Dwuletnia umowa jest dla nas bardzo interesująca z punktu wwiedzenia długofalowej strategii. I jest to zupełnie normalny element tego, że linia lotnicza próbuje znaleźć jak najwięcej pracy dla swojej najdroższej inwestycji, jaką jest dreamliner _ - powiedział. Dodał, że umowa z Rainbow Tours pozwala spółce lepiej wykorzystywać B787, _ a to jest jeden z fundamentów restrukturyzacji _.

LOT w ostatnim sezonie zimowym oprócz Rainbow Tours miał podpisaną umowę z biurem podróży Itaka. Jak powiedział Mikosz, trwają rozmowy odnośnie dalszej współpracy z Itaką.

LOT ma obecnie pięć dreamlinerów.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)