Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dreamliner w polsce
21.12.2012 10:22

Drugi dreamliner LOT-u przylatuje do Warszawy

Lądowanie na Lotnisku Chopina planowane jest około godziny 15.30 czasu lokalnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(guerric/CC BY-NC-SA/Flickr)

Drugi samolot Boeing 787 Dreamliner, należący do PLL LOT, przylatuje dziś z fabryki Boeinga z Everett w USA - poinformował rzecznik spółki Marek Kłuciński. Maszyna na wylądować po godz. 15.30 na warszawskim Lotnisku Chopina.

LOT odebrał pierwszy z ośmiu zamówionych dreamlinerów w połowie listopada br. Drugi egzemplarz LOT, według wcześniejszych zapowiedzi, miał przylecieć na początku stycznia 2013 r.

Jak poinformowała spółka, drugi dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT o numerach rejestracyjnych SP - LRB wystartował w piątek o godzinie 5.36 czasu z lotniska Paine Field. Lądowanie dreamlinera na Lotnisku Chopina w Warszawie planowane jest około godziny 15.30 czasu lokalnego.

_ - Według obecnych planów, drugi dreamliner LOT-u od lutego 2013 roku będzie obsługiwał loty dalekodystansowe realizowane przez polskiego przewoźnika _ - czytamy w komunikacie spółki.

Do marca 2013 roku flota polskiego przewoźnika będzie liczyła 5 samolotów tego typu.

Czytaj więcej w Money.pl
Ponad 400 milionów na ratowanie tej spółki? Zarząd zwrócił się do ministra skarbu o pomoc. Dzisiaj rząd zdecyduje, co dalej.
Co dalej z milionami dla LOT-u? Rząd czeka Resort skarbu czeka na decyzję rady nadzorczej PLL LOT w sprawie rozpisania konkursu na prezesa polskiego przewoźnika.
Dreamliner już lata. Zobacz, dokąd Samolot wystartował z Lotniska Chopina o godz. 8. rano. Z Pragi odleciał do Warszawy ok. 10 rano z ok. 150 pasażerami na pokładzie, do Warszawy doleciał po godz. 11.
Tagi: dreamliner w polsce, lot, business news, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz