Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dubai World dogadał się z wierzycielami

Porozumienie dotyczy spłaty długów sięgających 23,5 mld dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Leandros World Tour/CC/Flickr)

Wstrząśnięty kryzysem konglomerat Dubai World zawarł z grupą banków-wierzycieli porozumienie dotyczące konwersji długu w wysokości 23,5 mld dolarów.

Plan musi zostać zaakceptowany także przez instytucje finansowe, które nie należą do ścisłej grupy negocjacyjnej, poinformował w czwartek państwowy koncern.

Wychodzący w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dziennik _ Al-Ittihad _ informował wcześniej, że Dubai World chce spłacić część kredytów w przeciągu pięciu lat, a pozostałą część w przeciągu ośmiu.

W listopadzie 2009 roku Dubai World zaszokował inwestorów prośbą o odroczenie spłaty długu. Państwowy konglomerat, do którego należy także dubajski deweloper Al Nakheel Properties, popadł w miliardowe długi po wybuchu kryzysu finansowego.

Kiedy zawirowania na rynkach finansowych doprowadziły do pęknięcia bański na rynku nieruchomości nad Zatoką Perską, Dubai World i Al Nakheel Properties nie były w stanie spłacać swoich zobowiązań. Sąsiedni emirat Abu Dhabi musiał wesprzeć Dubaj miliardami dolarów.

Tagi: dubai, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa
Źródło:
Handelsblatt
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz