Notowania

Dubai World dogadał się z wierzycielami

Porozumienie dotyczy spłaty długów sięgających 23,5 mld dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Leandros World Tour/CC/Flickr)

Wstrząśnięty kryzysem konglomerat Dubai World zawarł z grupą banków-wierzycieli porozumienie dotyczące konwersji długu w wysokości 23,5 mld dolarów.

Plan musi zostać zaakceptowany także przez instytucje finansowe, które nie należą do ścisłej grupy negocjacyjnej, poinformował w czwartek państwowy koncern.

Wychodzący w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dziennik _ Al-Ittihad _ informował wcześniej, że Dubai World chce spłacić część kredytów w przeciągu pięciu lat, a pozostałą część w przeciągu ośmiu.

W listopadzie 2009 roku Dubai World zaszokował inwestorów prośbą o odroczenie spłaty długu. Państwowy konglomerat, do którego należy także dubajski deweloper Al Nakheel Properties, popadł w miliardowe długi po wybuchu kryzysu finansowego.

Kiedy zawirowania na rynkach finansowych doprowadziły do pęknięcia bański na rynku nieruchomości nad Zatoką Perską, Dubai World i Al Nakheel Properties nie były w stanie spłacać swoich zobowiązań. Sąsiedni emirat Abu Dhabi musiał wesprzeć Dubaj miliardami dolarów.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Dubai World zachwiał rynkami akcji ]( http://www.money.pl/gielda/komentarze/artykul/dubai;world;zachwial;rynkami;akcji,157,0,561309.html )
* [ Najwyższy budynek świata otwarty ]( http://dom.money.pl/wiadomosci/artykul/najwyzszy;budynek;swiata;otwarty,119,0,572791.html )
* [ Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )
* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
Tagi: dubai, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa
Źródło:
Handelsblatt
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz