Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dubaj: zrzucanie kilogramów na wagę złota

0
Podziel się

Za zrzucony kilogram nadwagi zdobyć można było gram kruszcu. Zwyciężyło w tym konkursie blisko 2650 osób.

Dubaj: zrzucanie kilogramów na wagę złota
(covilha/CC/Flickr)
bErorkBh

Władze miejskie Dubaju za odchudzenie się zapłaciły uczestnikom kampanii walki z otyłością czystym złotem. Za zrzucony kilogram nadwagi zdobyć można było gram kruszcu. Zwyciężyło w tym konkursie blisko 2650 osób.

Organizatorzy kampanii _ wasza waga na wagę złota _ na nagrody przeznaczyli złoto wartości 762 942 dol. Konkurs trwał od 19 lipca do 16 sierpnia - końca ramadanu, muzułmańskiego miesiąca postu. Nagrody wręczono zwycięzcom w środę - poinformowały media w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Ci, którzy schudli co najmniej o pięć kilo, dostali po dwa gramy złota za każdy kilogram, a ci, którzy` zrzucili co najmniej 10 kg - po trzy gramy.

bErorkBj

Zwycięzcą został 27-letni syryjski architekt Ahmad Ebrahim Al Szjech, który schudł aż o 26,7 kilo i dostał w nagrodę 63 gramy złota o wartości 2738 dolarów.

Nadal waży dużo, bo przystępując do konkursu ważył 146,7 kg. Z otyłością problemy miał od dawna. Schudł zaś dzięki temu, że przede wszystkim zrezygnował z posiłków na mieście i kupowania śmieciowego jedzenia. Ponadto ćwiczył dwa razy dziennie po 45 minut, a kiedy wieczorem wracał do domu, nie korzystał z windy i wchodził na ósme piętro.

Oprócz niego nagrody zdobyło 2 648 osób, które otrzymały łącznie 16,82 kg złota. Drugie miejsce zdobył Indus, który schudł o 23 kg. Twierdzi, że udało mu się to wyłącznie dzięki zdrowszej diecie, rzadkiemu smażeniu potraw na oliwie oraz rezygnacji z węglowodanów, głównie ryżu. Oprócz tego zaczął chodzić szybkim krokiem. Chce kontynuować ten program, bo nadal waży ponad 100 kg.

Zobacz także: ZOBACZ RELACJĘ Z DUBAJU (BBC, ang):
bErorkBp

Zdobywca trzeciego miejsca, który ważył prawie 117 kg, zrzucił 22. Jadł tylko owoce i warzywa i codziennie uprawiał przez około 45 minut jogging. Także on zamierza trzymać się zasad, dzięki którym schudł.

W rezultacie kampanii 575 mieszkańców Dubaju schudło o mniej niż 2 kg, ale 1 795 zrzuciło 2-5 kg. Tych najbardziej zdeterminowanych było mniej: 29 pozbyło się ponad 15 kg, a pięciu - ponad 20.

Także inne kraje Zatoki Perskiej prowadzą obecnie starania o zmniejszenie plagi otyłości wśród swych mieszkańców.

bErorkBq

Czytaj więcej w Money.pl

bErorkBK
business news
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)