Notowania

geje
15.07.2010 07:20

Duże firmy walczą o dwa miliony zamożnych gejów

W Polsce jest blisko 2,5 miliona gejów i lesbijek. Ich siła nabywcza to 35 miliardów euro rocznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Brazil2/iStockphoto)

Przy okazji zaplanowanej na sobotę w Warszawie parady Euro Pride, organizacje gejowskie i przedstawiciele biznesu będą się zastanawiać jak zdobyć blisko 2 i pół miliona klientów - lojalnych, bogatych i homoseksualnych.

Każdy z nich ma co roku do wydania średnio 14 i pół tysiąca euro - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _. Dwudniowe forum biznesowe będzie największą imprezą towarzyszącą Euro Pride.

Według najnowszych badań Międzynarodowej Izby Handlowej Gejów i Lesbijek, do których dotarł _ Dziennik Gazeta Prawna _ społeczność homoseksualna w Polsce jest szacowana na 2 miliony 300-400 tysięcy osób. Ich siła nabywcza to 35 miliardów euro rocznie.

Gazeta zwraca uwagę na ekonomiczny profil geja: wykształcony, zamożny, dbający o wygląd, nieobarczony dziećmi, chętnie wydający swoje _ różowe dolary _ na przyjemności i dobra luksusowe. Na dodatek, choć geje są klientami wymagającymi to wyjątkowo lojalnymi - przywiązują się do marki, zwłaszcza gdy marka o nich zabiega.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Strasburg poparł polskich gejów - mogą dziedziczyć ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/strasburg;poparl;polskich;gejow;-;moga;dziedziczyc,225,0,594657.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: geje, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz