Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dwa wielkie przejęcia: W turystyce i gastronomii

0
Podziel się:

UOKiK wydał zgodę na sprzedaż Orbis Travel, i przejęcie kawiarni Coffeeheaven przez Costę.

Dwa wielkie przejęcia: W turystyce i gastronomii
(Ed Yourdon/CC/Flickr)

UOKiK wydał zgodę na sprzedaż Orbis Travel i przejęcie sieci kawiarni Coffeeheaven przez konkurencyjną Costę.

Central European Tour Operator (CETO) kupi 95 proc. akcji Orbis Travel. Firma Orbis Travel zajmuje się m.in. organizacją wyjazdów turystycznych i jest kontrolowana przez Orbis SA.

Obie spółki należą do grupy kapitałowej Accor, świadczącej usługi turystyczne, hotelowe i gastronomiczne. Central European Tour Operator należy do grupy kapitałowej funduszu inwestycyjnego Polish Enterprise Fund - prowadzącego działalność inwestycyjną w różnych gałęziach przemysłu, handlu i usług, w tym turystycznych.

Pierwszą pulę 47 procent akcji Orbis Travel CETO kupiło już na początku stycznia tego roku. Zakup drugiej transzy uzależniony był właśnie od zgody UOKiK.

Jak podawały spółki w komunikacie z 6 stycznia 2010: _ cena sprzedaży jest niewielka i ma _ drugorzędne znaczenie dla oceny transakcji zważywszy na fakt, że Polskie Biuro Podróży Orbis Sp. z o.o. w ostatnim czasie przynosiła straty _. _

Będzie przejęcie kawiarnianych _ sieciówek _

Kolejna zgoda dotyczy przejęcia przez Costa Limited kontroli nad Coffeeheaven. Obie firmy prowadzą sieć kawiarni. Costa w Polsce jest franszyzodawcą dla sieci kawiarni Costa Coffee, natomiast Coffeeheaven działa w naszym kraju za pomocą spółki zależnej - CHI Polska.

Właściciel Costy przejmuje sieć Coffeeheaven na całym świecie. Całość transakcji wyceniana była w grudniu 2009 32 mln funtów brytyjskich.

business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)